Наднизька явка може спричинити скасування виборів у два тури, - ЦВК

  1. Новина відноситься до:

У ході другого туру місцевих виборів в Україні явка є наднизькою. Про це під час брифінгу заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський, повідомляє «112 Україна».

«Єдине, що хвилює, це наднизька явка виборців, яку ми маємо на даний момент. Якщо тенденції збережуться, то цілком імовірно, що явка буде становити близько 30%», - сказав він.

У такому випадку, вважає голова ЦВК, виникне питання про доцільність збереження мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості, використовуваної для виборів мерів великих міст. Він нагадав, що метою впровадження цієї виборчої системи було якраз досягти максимальної легітимізації обраних міських голів з тим, щоб за обраного міського голову проголосували більше 50% виборців.

«При наднизької явці, цілком можливо, буде ситуація, коли 50% виборців проголосують, але це буде десь 15-17% від кількості виборців у відповідному місті», - сказав він.

«Отже, виходячи з підсумків повторного голосування дуже хотілося б, щоб був зроблений відповідний аналіз і, можливо, законодавці повторно звернули увагу на питання доцільності збереження цієї виборчої системи», - резюмував Охендовський.

У свою чергу, Громадянська мережа «Опора» на своїй сторінці у Facebook повідомила, що загальнонаціональна явка виборців станом на 12:00 склала 12,8% (похибка ± 0,7%)

Зазначається, що під час голосування 25 жовтня явка була вищою - 18,5% (похибка ± 0,7%).

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі