Товстенюк запросив Романюка на відверту розмову

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Кандидат на посаду міського голови Луцька Олександр Товстенюк в ефірі телеканалау «Аверс» 5 листопада розповів про тиск на учасників виборчого процесу у Луцьку.

З його слів, зараз влада намагається знайти виправдання низькому рейтингу своєї партії на Волині шляхом звинувачення опонентів, – повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, на виборах 25 жовтня партія УКРОП отримала таку підтримку і довіру лучан, на яку місцева влада не очікувала. Окрім цього, в другий тур виборів мера вийшов представник цієї політсили Олександр Товстенюк та чинний мер, представник БПП «Солідарність» Микола Романюк.

Олександр Товстенюк звернув увагу на те, що, перед другим туром виборів міського голови, який має відбутися 15 листопада, особливо активізувався адміністративний тиск на виборців.

«Мені насправді дуже боляче й прикро говорити ці речі, але адміністративний тиск здійснюється. Особливо після 25 жовтня, коли завершився перший тур виборів. Чинна влада вже привітала всіх і себе, першою чергою, з перемогою. Володимир Петрович Гунчик (голова ОДА, – ред.) у себе в «Фейсбуці» говорив про кампанію, яка була «щедро всіяна гречкою», натякаючи на УКРОП», – сказав в телеефірі Олександр Товстенюк. Він пояснив це потребою Гунчика якимось чином себе виправдовувати, рейтинги своєї політичної сили, яка набрала 17%. Перед тим, зі слів Товстенюка, «наверх» доповідалося, що цифра сягне 34-35%.

Також він звернув увагу на те, що після 25 жовтня представників та прихильників УКРОПу почали викликати на допити та відкривати щодо них провадження та фальшувати справи.

«Дуже прикро констатувати факт, як я вже сказав у своєму зверненні, що голів ОСББ, членів правління ОСББ, пересічних лучан десятками, сотнями викликають в міліцію, змушують їх відповідати на питання, які абсолютно алогічні. Зокрема, задавалося питання, «чи балотувались ви на посаду міського голови». Кандидатів на посаду міського голови було всього 12, слідчі могли б і вивчити імена цих людей. Дивує те, де наразі взялося стільки наснаги, стільки матеріальних засобів у слідчих, у дільничних інспекторів, які ходять по під’їздах, допитують людей, у той час коли в 2014 році під час Майдану вони боялися вийти на вулиці», – зауважує Олександр Товстенюк.

Дивує також і те, каже він, що міська влада, міський голова, який 5 років пропрацював, нічого, крім батога людям запропонувати не може.

«Міський голова – перший, хто мав би стати на захист інтересів своїх громадян, а не навпаки, коли він всіляко тисне на слідчі органи, щоб людей опитували, опитували й опитували. А натомість, коли люди, які приходять вже з нашими юристами (Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», – ред.), з нашими адвокатами, то ми отримуємо інформацію, що виборцям пропонували по 200 гривень за те, щоб вони віддали свій голос за Романюка, утім ці дані уже не вносяться до протоколів», – наголошує Олександр Товстенюк на однобокому підході слідчих. А також порушує питання тиску з боку представників влади перед другим туром виборів міського голови.

Нагадаємо, про використання адмінресурсу у власних передвиборчих інтересах неодноразово повідомляли жителі міста. Нещодавно набув розголосу факт залякування та тиску вихователів луцьких ДНЗ та змушування їх голосувати за чинного мера.

«Дуже прикро, що здійснюється тиск на завідувачів садочками, на директорів шкіл. Що завідувачка збирає весь колектив і каже: не голосуйте за Товстенюка, тому що він, коли стане міським головою, усіх, хто старший за 35 років –  звільнить. Дуже прикро чути, що вказівка дається у Центр надання адміністративних послуг – не голосувати за Товстенюка. Прикро, що такі вказівки отримують працівники комунальних підприємств, наприклад, «Луцькводоканал», – констатує Олександр Товстенюк.

Лякають припиненням виплати зарплат, зі слів кандидата, працівників державних підприємств, які й без того місяцями не отримують зароблених грошей.

«Сьогодні у мене була зустріч з працівниками ЛПЕ. І їх залякують: якщо вони будуть голосувати за Товстенюка, то не отримають зарплат (яких їм не платять з липня, серпня, вересня). А тим часом старі тролейбуси перефарбовуються, і гроші на це знаходяться. Платити за якісь там бренди, за логотипи, – гроші знаходяться. І знаходиться ще нахабство казати працівникам, що грошей не буде, якщо вони голосуватимуть за Товстенюка, а не за Романюка», – каже кандидат.

Підсумовуючи сказане, Олександр Товстенюк підкреслив, що за 16 листопада вибачитися і відчервонітися просто так не вдасться. А також запросив Миколу Романюка на розмову 13 листопада.

«Миколо Ярославовичу, я вас запрошую у п’ятницю, 13 листопада, до відвертої розмови тут, на «Аверсі». У мене до вас є декілька запитань, я хочу, щоб ви дали мені на них відповідь. І якщо у вас будуть запитання до мене – я теж вам відповідь дам», – сказав він.

Нижче пропонуємо переглянути повну версію ефіру, де Олександр Товстенюк, зокрема, запросив Миколу Романюка на розмову, висловився щодо власної самостійності та залежності від Ігоря Палиці, пояснив свою рекомендацію правоохоронцям щодо секретаря міськради Сергія Григоренка, окреслив своє бачення формування бюджету, того, якою має бути чесна та ефективна влада, звідки брати гроші ОСББ, пояснив, яким бачить розвиток ситуації із Центральним ринком та проблеми із тролейбусами в Луцьку, згадав про сміттєсортувальну станцію біля Луцька, фонтан у центрі міста, діяльність депутатської групи «Новий Луцьк» та розбудову спортивного комплексу, що на території «Авангарду» тощо.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі