Лучани просять Яценюка «розібратися» з «Волиньгазом»

Джерело: Волинські новини
  1. Новина відноситься до:

Голови волинських ОСББ вирішили скерувати відкритий лист Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку, в якому просять втрутитися в конфлікт між ПАТ «Волиньгаз» та ОСББ «Біном» міста Луцька. А співвласники цього ОСББ готують судовий позов на постачальника газу.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, у жовтні ПАТ «Волиньгаз» відключив постачання газу у будинку на проспекті Перемоги, 10 через те, що мешканці не надали акти на періодичну перевірку і очистку вентиляційних каналів. Згодом газопостачання у будинку все ж відновили, але попередили, що газ знову відключать, якщо упродовж тижня мешканці не нададуть відповідних актів.

Голова ОСББ «Біном» Юлія Сабатюк повідомила, що у зв’язку з цією ситуацією голови ОСББ Волині написали відкритий лист на ім’я Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням особисто втрутитися в конфлікт.

Власне, кульмінація конфлікту між ОСББ та ПАТ «Волиньгаз» відбулася 27 жовтня цього року: тоді газовики відімкнули 140-квартирний багатоповерховий будинок від газопостачання без попередження.

Так, в серпні ПАТ «Волиньгаз» надіслало на адресу голови ОСББ «Біном» лист, в якому від лучан вимагали надати акти на періодичну перевірку і очистку вентиляційних каналів. Газовики переконують, що згідно з Правилами безпеки систем газопостачання від 2015 року, акти мають надаватися щороку.

А ось в роз’ясненні Держгірпромнагляду йдеться, що обстеження димових і вентиляційних каналів може проводитися не частіше, як раз на три роки.

Власне, ПАТ «Волиньгаз» щодо щорічного обстеження керується наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яким і затвердили згадані вище Правила. Натомість, Держгірпромнагляд надіслав роз’яснення на основі чинної постанови Уряду.

Начальник управління експлуатації Луцька та Луцького району ПАТ «Волиньгаз» Роман Сахарчук у коментарі журналістам зауважував, що у тариф не входить перевірка і чистка димовентканалів, бо «Волиньгаз» не надає таких послуг. Це роблять організації, які мають відповідну ліцензію. До прикладу, у Луцьку таку послугу можуть надавати два ЖЕКи. У ПАТ «Волиньгаз» такої ліцензії немає, переконував він.

А ось лучани кажуть, що у «Волиньгазі» щедро роздають візитки фізичної особи-підприємця, який за 140 гривень може здійснити згадане обстеження і виписати акт готовності вентиляційних і димових каналів. Цікаво, що в типовому договорі між власниками квартир і ПАТ «Волиньгаз» перевірка димових і вентиляційних каналів на наявність тяги здійснюється за рахунок газороздільного підприємства.

Відтак, лучани вбачають в таких діях ПАТ «Волиньгаз» корупційну складову, бо, з їх слів, мешканців змушують платити двічі за одну послугу: один раз сплачуючи за газопостачання, відповідно до типового договору, а вдруге – підприємцеві, якого їм рекомендують. У згаданому ОСББ є акт обстеження вентиляційних і димових каналів від 2013 року, щоправда, єдиний на весь будинок, а не на кожну квартиру, як це вказано в типових дововорах з мешканцями.

Більш того, в згаданих вище Правилах безпеки вказані й умови відключення, з-поміж яких немає відсутності актів перевірки вентиляційних і димових каналів.

Газопостачання вимкнули будинку одномоментно. А ось щоб увімкнути блакитне паливо, довелося чекати, поки всі власники квартир зберуться, оскільки не всі були на той момент у Луцьку. Довелося чекати добу, аби вони приїхали з інших міст - і можна було увімкнути газ. Адже перед увімкненням потрібно було перевірити, чи немає витоку газу в квартирах.

Власне, оскільки від претензій ПАТ «Волиньгаз» відмовлятися не збирається, то лучани вирішили подати до суду на товариство. А ще листи від імені волинських голів ОСББ з приводу цієї ситуації вирішили надіслати Прем’єр-міністру та Міністру регіонального розвитку та будівництва, аби захистити мешканців будинків, якими опікуються.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі