Влада не зробила нічого, аби Крим і Донбас захотів повернутися, – Палиця

  1. Новина відноситься до:

Нова влада, обрана після Революції Гідності, за час своєї роботи так і не спромоглася прийняти такі економічні та соціальні закони, аби показати Криму й Донбасу, що в Україні будується європейське суспільство.

Таку думку висловив засновник Фонду «Новий Луцьк», член політради «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Ігор Палиця під час брифінгу 26 вересня.

«Не прийнято жодного ліберального закону щодо розвитку бізнесу та податкового законодавства. Жодного закону, який би стосувався патріотизму, ідеології. Не зроблено нічого, аби Крим і Донбас захотіли до нас повернутися», – висловився він.

Попри це, член політради УКРОПу певен, що Україна поверне окуповані території. Однак він вважає, що це не можна робити силою.

«У мене були дискусії із Президентом і Прем’єр-міністром з приводу того, яким шляхом ми можемо повернути собі назад Крим, Донбас, Луганськ. А я впевнений, що ми повернемо ці території. То я був і є категоричним противником того, щоби повертати їх шляхом загибелі своїх дітей, батьків, родичів, близьких. Не повинно бути війни», – наголосив він.

«Даю 99%, що щойно в Криму та на Донбасі відчують та побачать, що у нас створене європейське суспільство із хорошим законодавством, де немає корупції в прокуратурі, де Генеральний прокурор не бігає в Адміністрацію Президента і не сидить там годинами, отримуючи завдання до кого іти в офіс і кого заганяти, де добровольці, які рятували Україну, не стають ізгоями, а їх пам’ятають та дають почесті. Така країна буде для усіх бажаним місцем повернення», – додав політик.

Окрім того, Ігор Палиця назвав небезпечним і неправильним блокування адміністративного кордону з Кримом за допомогою кримських татар і «Правого сектора».

«Не хотів би, щоби це була якась спланована провокація. Тому що всі рішення треба приймати на законодавчому рівні. Президент, Кабмін, Верховна Рада мали би спільно прийняти рішення і заблокувати кордон. Рішення про те, що з сьогоднішнього дня Україна офіційно санкційно приймає рішення не працювати з Автономною Республікою Крим, яка є тимчасово окупована. А коли невідомо хто починає блокувати рух, який неврегульований законодавчо, то невідомо чим закінчаться такі провокації», – наголосив політик.

«Врахуйте, що у Криму, за останніми даними, лишилося понад мільйон українців. Людей, які вважають себе українцями, які народжені українцями. Які змушені там жити, тому що Україна їх не захистила», – додав він.

Також Ігор Палиця висловив думку, що кримські татари не проявили свого патріотизму тоді, коли був захоплений парламент півострова.

«Ні один кримський татарин не вийшов тоді під Верховну Раду чи під Кабмін Криму, не почав захищати свою землю, свою Україну, свій Крим. І тоді ще не було російських військ. Тоді контингент українських військ у Криму складав 23 тисячі, а російських – біля 5 тисяч», – зауважив Палиця.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Ірина КАЧАН

Коментарі