Тимошенко Сергій

Термін Опис
Дата народження

5 лютого 1881

Проживання

Різні україснькі міста, Луцьк, Подєбради,

Діяльність

Архітектор, політик

Сергій Тимошекно - український архітектор, один зі співтворців українського модерну. Також луцький архітектор 1930-х, який створив багато проектів у стилі модернізму. Активний член луцької української громади.

Видатний український архітектор приїхав до Луцька лише на початку тридцятих років. Він продовжив свою архітекторську практику і робив поректи будинків на замовлення лучан. Оскільки 1930-ті – це добі суцільного модернізму в Луцьку, то всі творіння Тимошенка це приклади стильного і тоді дуже модного функціоналізму в дизайні споруд. Він проектував як невеликі одно- двогодинні котеджі, так і більші будинки на кілька під’їздів. До сьогодні в місті збереглося до двох десятків споруд, запроектованих Тимошенком у тридцятих. Багато із них зберегли автентичний не перепланований вигляд.

Інші частина діяльності Тимошенка – організаційна. Він входив у керівні органи ключових міських організацій, перелічених вище. Тимошекно був головою Української парламентської репрезентації у польському парламенті у Варшаві. А також деякий час був головою Волинського українського об’єднання, проурядової політичної партії, створеної за підтримки Генрика Юзевського.

Читати далі на Wikipedia

Фігурує у дописах:

Все про особу