Kronika przeszłości: 2 czerwca

Kronika przeszłości: 2 czerwca
  1. Новина відноситься до:

«Ziemia Wołyńska», 8 czerwca 1930.

Przyjazd konsula angielskiego. W sprawach handlowo-gospodarczych objeżdża Polskę konsul angielski p. Sewery w towarzystwie korespondenta "Daily Heralda" p. Markiera. Dn. 2 b. miesiąca zawitał p. konsul do Łucka. Z okazji tej "Ridna Chata" podejmowała gościa i odegrała barwną mozajkę muzyczną Niżyńskiego p. t. „Wieczernicą". P. poseł wyjechał w dalszą drogę do Ostroga.

Koncert tenora z Opery Poznańskiej. W polowie czerwca br. na zaproszenie Sekcji Artystycznej T-wa Domu Polskiego przybędzie na Wołyń znany naszej publiczności miły i sympatyczny artysta Poznańskiej Opery p. Michał Morena bohaterski tenor, który da nu Wołyniu kilka koncertów przy współudziale członków Sekcji.

Katastrofa automobilowa pod Dubnem. Onegdaj na szosie Łuck—Dubno niedaleko wsi Horydnicy uległ katastrofie z powodu zbyt szybkiej i nieumiejętnej jazdy samochód prywatny prowadzony przez urzędnika Dyrekcji Lasów Państwowych p. Pruchnickiego. Samochód na zakręcie wpadł na kupę kamieni, następnie roztrzaskał się o drzewo. Jadący automobilem panie Helena i Lida Kreismerówne z Łucka i por. Koszubski odnieśli ogólne potłuczenia i obrażenia wewnętrzne. Kierowca automobilu wyszedł cało. Ciężko poranionych przywieziono do szpitala w Łucku. Jak się dowiadujemy stan zdrowia p. Heleny Kreismerównej, która doznała pęknięcia czaszki i złamania żeber jest bardzo ciężki. Por. Ko-szubski doznał złamania obydwu nóg.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі