Свічки, цигарки та актори, що з’являються через вікно: у Луцьку показали виставу за романом Костенко

Виставу «Берестечко» за романом української письменниці Ліни Костенко презентували у Луцьку 22 квітня. Театрали, які приїхали з Дніпра, представили альтернативний погляд на історію України та на постать одного з найвідоміших керівників держави – Богдана Хмельницького.

Майстерня українського театру ҐЕРЦЬ вперше виступає у Луцьку. Її керівник, режисер Данило Слюсар каже, що виступ у кожному місті відрізняється, як відрізняються сенси, що пропонує вистава.

«Кожного разу це щось нове. На Сході України, наприклад, зараз можна почути і віднайти зовсім інший сенс, ніж, наприклад у Луцьку», - говорить режисер.

Окрім нових сенсів, постановка у Луцьку була багата цікавими режисерськими прийомами. Так, головна героїня (Та, що відає) прийшла на спектакль через вікно філармонії, спустившись сходами з проспекту Волі. Жінка в чорному  вела безперервний діалог із гетьманом, що потрапив у пастку історії та пастку власного сумління. Між тим героїня палила та постійно пересувалася приміщенням, інколи навіть між рядами глядачів, роблячи їх безпосередніми учасниками дійства.

Слова, палко вимовлені героєм Хмельницьким у монолозі, звучали як ніколи актуально, і стосувалися не присипаної пилюкою української історії, а буремного сьогодення та вічної української боротьби за свою незалежність:

«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло – праведне й святе!
Бо хто за що, а ми – за незалежність.
Отож – нам так і важко через те».

Історія, яка постійно триває у минулому і сьогоденні, та ризикує продовжитися у майбутньому. Історія зради і поразки, та історія шляху до нових перемог не залишила байдужим жодного глядача. Наприкінці вистави всі вони могли залишити свої відгуки у привезеному акторами чорному блокноті.

Режисер театру Данило Слюсар розповідає, що у їхньому репертуарі є ще чимало цікавих робіт, і вони хочуть чим швидше показати їх вдячній волинській аудиторії.

Організатор заходу у Луцьку виступило мистецьке об’єднання «стендаЛь».

j-i17JUW6wQnZBOHtAcZsE_UMqeYqR0Dc6EmbOrdY6k8GCdkM9qKRukgRuD6Hz262UIQwI8q-fHoER0VxLP6mVeAWCmhbgt0CKEL165fQS05eY355Gdx19mhwZanzmLHTjcEgxUHF8jjpggIigjSZHkiXQ

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі