На які зміни слід чекати українській школі й коли

Джерело: Освіта.ua
  1. Новина відноситься до:

Уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році з 1-го класу. Про це повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, Міністерство освіти і науки також наполягає, щоб зміни у старшій школі розпочалися з 1 вересня 2018 року.

Павло Хобзей повідомив, що така точка зору пояснюється кількома причинами. Перша – учні, які навчаються сьогодні у 7-му класі, у 2018 році закінчать 9-й клас. В цей час для них потрібно буде розробляти нові програми і підручники, якщо вони будуть продовжувати навчатися за старою системою. І це не дає можливості відтягнути початок реформи старшої школи на більш пізній час, адже підручники мають змінювати лише через 5 років.

Але основною причиною початку змін є те, що суспільство дійсно на них чекає.

«Батьків найбільше цікавлять зміни у початковій школі, коли відбувається соціалізація дитини, а також старшій школі. Саме тоді постає питання, які подальші траєкторії кар’єрні чи навчання будуть мати їхні діти», - пояснив Павло Хобзей.

Він також висловив переконання, що починати готувати мережу шкіл до змін потрібно вже зараз. В суспільстві є розуміння того, що старша школа має бути профільною. Водночас, за словами Хобзея, не можливо робити профільну освіту, якщо в паралелі є тільки два класи.

«Треба надати право дітям обирати кілька профілів, а це можна забезпечити тільки тоді, коли є достатня кількість учнів в одній паралелі, де можна формувати різні групи»,- додав заступник міністра.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі