У Луцьку діятимуть нові правила розрахунків за воду

Джерело: КП «Луцьководоканал»
 1. Новина відноситься до:

КП «Луцькводоканал» має намір незабаром запровадити нові правила розрахунків за послуги водопостачання та водовідведення.

Нововведення буде стосуватися усіх без винятку споживачів, у яких встановлений лічильник на холодну воду, прес-служба «Луцькводоканалу».

З 1 червня цього року нарахування за холодну воду буде прово дитися згідно нового Положення  «Про порядок нарахування плати за спожиті послуги водопостачання та водовідведення із використанням індивідуальних засобів обліку».

Відповідно до цього Положення:

 1. Споживачі зобов’язані щомісяця не пізніше 30 числа  фіксувати та передавати КП «Луцькводоканал» показник індивідуального засобу обліку (далі - ІЗО) холодної води. Це стосується усіх без виключення споживачів, у яких встановлений лічильник на холодну воду.

     2.       У разі неотримання показників лічильника від споживача до 30 числа розрахункового     місяця, нарахування плати за холодну воду у звітному місяці буде проводитись згідно із середньомісячними показниками лічильника  за  попередні 3 місяці.

Приклад :

 • споживач не здійснив оплату в поточному місяці.
 • за попередні 3 місяці даний споживач оплачував по 5 м³, 7 м³, 3 м³ відповідно.
 • середньомісячне водоспоживання – 5 м³, тобто  (5+7+3)/3
 • в наступному місяці за розрахунковим, виконавець послуг виставить до оплати середньомісячне водоспоживання 5 м³, що відобразиться в квитанції на оплату.

3.       У випадку неотримання показників лічильника протягом 6-ти місяців поспіль, коли нарахування плати за послугу проводилося за середньомісячною витратою води, або якщо розхід води за попередні 3 місяці визначити неможливо (відсутність плати за послугу), – нарахування плати за послугу буде проводитись згідно за нормативами (нормами) водоспоживання, затверджених рішенням Виконавчого комітету Луцької міської ради від 29.04.2004р. № 146.

Приклад:

 • за попередні 3 місяці споживачем було оплачено по 5 м³, 0 м³, 0 м³ відповідно.
 • виконавець послуг в наступному місяці за розрахунковим нараховує плату споживачу згідно затверджених норм водоспоживання (по холодній воді: для споживачів із централізованим гарячим водопостачанням – 5,48 м³ в місяць на 1 особу; для споживачів без централізованого гарячого водопостачання, де є водонагрівачі –  6,39 м³ в місяць на 1 особу).

Приклад: споживач здійснив єдину оплату по лічильнику через 10 місяців з датиприйняття його в експлуатацію за 30 м3 і надалі не сплачував протягом 7-мимісяців. Середньомісячне споживання становило 3 м3 (30 м3: 10 міс.).  Ізприйняттям в дію  Положення, Водоканал буде проводити нарахування повказаному споживачу по 3 м3 за місяць, до встановлення фактичного показникалічильника.

4.       Нарахування плати за послугу за середньомісячною витратою води споживачам, які не повідомляють (фіксують) показники ІЗО, будуть проводитися не більше 6 місяців підряд.

 1. КП «Луцькводоканал» залишає за собою право й обов’язок кожних півроку (не менше ніж один раз в 6 місяців, якщо споживач жодного разу з моменту прийняття в експлуатацію лічильника, а також протягом останніх 6-ти місяців поспіль не подавав показники лічильника)  перевірити правильність роботи лічильника. За результатами обстеження складається акт про придатність засобу обліку до подальшої експлуатації та фіксуються його фактичні показники.

6.       При незабезпеченні споживачем доступу до лічильника буде створена відповідна комісія, яка  складе акт, згідно якого споживача переведуть на нормативний розрахунок.

7.       З метою уникнення будь-яких непорозумінь, для участі в комісійному обстеженні лічильників споживачів, КП «Луцькводоканал» буде рекомендувати балансоутримувачам чи управителям багатоквартирних житлових будинків направляти свого представника.

8.       У випадку, коли доступ до лічильника був забезпечений і працівник Водоканалу зняв фактичний показник повіреного та справного лічильника, КП «Луцькводоканал» здійснює перерахунок виставленої раніше до оплати суми згідно із знятими фактичними показниками, із врахуванням пільг і субсидій (у випадку їх наявності).

Приклад :

 • за зверненням споживача, представники виконавця послуг проводять зняття фактичного показника лічильника в помешканні останнього, із складанням відповідного Акта обстеження.
 • виконавець послуг здійснює перерахунок виставленої раніше до оплати суми згідно із знятими фактичними показниками ІЗО, із врахуванням пільг і субсидій (у випадку їх наявності), шляхом внесення відповідних змін в базу даних Міського обчислювального центру (МОЦ).

Примітка:

Згідно пам’яток, які надаються споживачам на право користування пільгами та субсидіями, чи їх щорічного підтвердження в органах соціального захисту населення,- вказується обов’язкова вимога щомісяця проводити розрахунки згідно показів лічильників води.

Зі слів начальника відділу збуту КП «Луцькводоканал» Віктора Цвяка - такі зміни пов'язані з тим, що чимало лучан, які мають лічильники на воду  не подають фактичні покази, а, відповідно, і не платять за воду.

«Станом на 01 січня 2016р. КП «Луцькводоканал» надає послуги 92 546 споживачам – фізичним особам (тобто 186 732 мешканцям м. Луцька та 15-ти  навколишніх сіл). Чисельність споживачів із нормативним водоспоживанням – 19 931 од. (або 31 288 зареєстрованих осіб), що складає21,5% від загальної кількості споживачів. Чисельність споживачів із індивідуальними лічильниками – 72 615 од. (або 155 444 зареєстрованих осіб), що складає 78,5% від загальної кількості споживачів. В середньому за період 2015 року щомісячно майже 16 тис. квартир лучан з лічильниками не платили за холодну воду, що становить 22-23% (!) від загальної кількості споживачів із лічильниками. Відповідно розрахункова кількість холодної води, яка не була відображена в розрахунках із споживачами, внаслідок несплати згідно фактичних показників лічильників щомісяця  складає  приблизно 85 тис. м³. Як наслідок, в результаті систематичних непроплат населенням згідно показників квартирних лічильників, в 2015 році КП «Луцькводоканал» недореалізувало населенню приблизно 1 020 тис. м³ холодної води, що в грошовому еквіваленті становить близько 8 млн. грн. Саме тому дуже важливо, щоб споживачі щомісяця  вчасно подавали показники лічильника води. Крім того, споживачі мають допускати контролерів Водоканалу до приміщень, де встановлено лічильники для зняття контрольних показників. Якщо цього не буде ми вправі вважати, що за цим криється певне порушення (несправний лічильник, неправдиві показники) тощо. І в таких випадках нарахування будемо здійснювати згідно нового Положення», – розповідає Віктор Цвяк.

Ці гроші могли бути спрямовані на закупівлю матеріалів для заміни аварійних водогонів, на придбання спецтехніки, на закупівлю енергоощадного насосного обладнання тощо. Утворення і накопичення заборгованості ускладнює подальший розрахунок підприємства за реагенти для підготовки води, за матеріали для аварійних ремонтів мереж, за енергоносії, тариф на які постійно зростає.

Нагадаємо, нещодавно в місті був випадок, де у будинку було зареєстровано 11 людей (!), показники лічильника подавалися мінімальні, довгий час працівників «Луцькводоканалу» не допускали до лічильників. Пізніше з’ясувалося, що покази лічильників подавалися неправдиві. Не було жодних правових підстав, щоб зобов’язати таких споживачів забезпечити доступ до засобу обліку та зняти відповідний показник. З впровадженням нового Положення такі питання зникнуть, оскільки новий документ чітко регулює взаємини споживача та виконавця послуг.

Бувають випадки, коли за певних обставин в квартирі, де встановлений лічильник на воду тривалий час ніхто не проживає (новобудова, поїхали на відпочинок, лікування тощо). В такому разі, Споживачу необхідно звернутися до Водоканалу для перекриття та опломбування вхідних вентилів холодної води.

Як споживачі мають передавати показання лічильника:

1) шляхом відображення показань у квитанції на оплату житлово-комунальних послуг,

2) за телефонами 28-40-40, 28-40-48, 28-40-49 (багатоповерхові будинки), 28-40-16 (приватна забудова),

3) особисто у відділі збуту КП «Луцькводоканал» (м. Луцьк, вул.. Дубнівська, 26, 1 поверх, кабінет № 1),

4) СМС-повідомленням чи зателефонувавши безпосередньо на мобільний номер телефону контролера, який останній періодично залишає у вхідних дверях помешкань споживачів,

5) через офіційний сайт КП «Луцькводоканал» в рубриці «Внести показники лічильника».

Одночасно планує розпочати роботу новостворений «Call центр» підприємства, головним завданням якого буде приймання самостійно знятих споживачем показників лічильників холодної води.

Для споживачів, у яких відсутні водолічильники – розрахунки обсягів споживання, як і раніше, буде проводитися за затвердженими рішенням виконкому Луцької міської ради нормами водоспоживання.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі