Для українців планують ввести абонплату за газ

Джерело: Кореспондент
  1. Новина відноситься до:

Від квітня 2016 року українцям можуть додавати щомісячну абонплату за користування газомережею.

Голова Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив, що від квітня 2016 року українцям можуть додавати щомісячну абонплату за користування газомережею, причому незалежно від кількості споживаного газу, пише Кореспондент.

Згідно з підрахунками компанії, за наявності лише газової плити українці сплачуватимуть 17 грн/міс. і 29 грн/міс., якщо додатково встановлений і газовий котел.

За такого нарахування з тарифів обіцяють вилучити такий складник, як «за перекачування газу».

За даними НКРЕ, згадана вартість, закладена у тариф, дорівнює 10,4% від «літньої» ціни (7,2 грн/куб. м), або 75 коп., тобто газ має подешевшати до 6,45 грн влітку і до 2,85 грн/куб. м взимку (зараз 3,6 грн).

Абонплата передбачена законом про ринок газу, який набрав чинності в жовтні.

Про вигоду від ініціативи Нафтогазу України розповів керівник енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський.

«Абонплата - це європейська практика. Вона вигідна для тих, хто опалює будинки газом (зараз 200 куб. м коштують 720 грн, а з абонплатою буде 599 грн). Але вдарить по кишені власників газових плит, які не мають лічильників: їм доведеться сплачувати в місяць не по 21 грн за людину, а по 38 грн», - пояснив експерт.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі