Про порушення у вишах можна повідомити онлайн

  1. Новина відноситься до:

В Україні з’явився онлайн-сервіс Profrights.org, що дозволяє повідомляти про порушення у вищих навчальних закладах та відслідковувати, у яких вишах проблем найбільше. 

Проект Profrights має на меті привернути увагу до порушення прав студентів та викладачів у закладах вищої освіти.

Зареєструвати повідомлення про порушення у навчальному закладі може будь-хто. Далі з повідомленнями працюють юристи, вони визначають, чи є насправді підстави публікувати інформацію на порталі, тобто чи є факт порушення законодавства. Після премодерації повідомлення каталогізують та вносять до бази.

База відображає порушення в декількох географічних та тематичних розрізах. Проект покликаний забезпечити моніторинг порушень, виявляти найбільш поширені з них та інформувати про можливі шляхи захисту своїх прав. Окрім цього, зібрані дані допоможуть визначити необхідні зміни для подальшого вдосконалення законодавства.

Серед порушень, які зареєстровані на порталі, є й інформація про волинські виші. Повідомлень всього два.

Станом на 16 жовтня 2015 року порушення зафіксували у Луцькому національному технічному університеті та Волинському інституті післядипломної освіти. В обох навчальних закладах на офіційних сайтах були відсутні штатний розпис та статут університету. 

Виправлення порушень позначається зліва у списку. Замість червоного значка з’являється зелений. Доступне також сортування порушень саме за ознакою того, що порушення виправлене. Самих ВНЗ, про які надходить інформація про порушення, заохочують надавати інформацію (документи) для спростування повідомлення про порушення.

Станом на 17 листопада статут та штатний розпис на сайті ЛНТУ є, однак на порталі виправлення ще не позначили.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі