У Луцьку та Луцькому районі можуть відключити газ

  1. Новина відноситься до:

Рівень розрахунків за спожитий газ на Волині становить 81%. Найбільші борги за блакитне паливо у населення міста Луцька та Луцького району.

Про це стало відомо під час засідання Антикризового енергетичного штабу 23 жовтня, повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Так, загальна сума боргу за газ, з врахуванням боргів минулих періодів, становить 190 мільйонів гривень. З них майже 114 мільйонів боргують місто Луцьк (74 мільйони) та Луцький район (майже 40 мільйонів).

У відсотковому розрахунку, показники оплати за спожитий газ в області складають 81%, населення оплатило 75,8 % обсягів спожитого газу.

З-поміж бюджетних установ, борг складає 800 тисяч гривень. Відтак, найбільше боргує населення, зауважує директор ТзОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук. Рівень розрахунків в області в районах наступний: Ратнівський район – 98,5%, Маневицький - 106,2%, Іваничівський - 75,4 %, Камінь-Каширський 81,9 %, Турійський - 104,8%, Старовижівський - 119,1%. А ось в Луцькому районі розрахувалося населення в розмірі трохи більше 50%, в Луцьку - 66,3%.

На думку голови ОДА Володимира Гунчика, такі показники оплати за газ – сигнал приймати кардинальні міри.

«Ми привчили населення Луцька і Луцького району не платити. Уже треба закручувати гайки. Що в Луцькому районі найбідніші люди живуть?», - вважає він.

Очільник ОДА натякнув: якщо населення не платить, то газовикам варто задуматися над радикальними методами: відключенням від газопостачання. Мовляв, якщо в Луцьку відключити боржників складніше, адже відключити окремих абонентів в багатоповерхівках не можна, то в Луцькому районі – все набагато простіше.

У «Волиньгазі» зауважують: чимало волинян перейшли на альтернативний вид палива, і відключенням від газу за борги їх не налякаєш. Тож чимало боргів «зависли».

Додамо, у виконавчій службі немає судових рішень до виконання з приводу стягнень боргів за газ у судовому порядку. Претензійно-позовна робота постачальниками газу, на думку представників виконавчої служби, ведеться неактивно.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі