У Кабміні пропонують обирати директорів шкіл на конкурсній основі

Джерело: Урядовий портал
  1. Новина відноситься до:

Глава уряду Арсеній Яценюк виступає за перехід до обрання директорів шкіл на відкритих конкурсах у всій Україні та запровадження системи стимулів для вчителів.

Про це Яценюк заявив 4 жовтня у «10 хвилинах з прем’єр-міністром», повідомляє Урядовий портал.

За словами глави уряду, в рамках реформування середньої освіти вже напрацьовано низку пунктів, які будуть відображені в новому законі про освіту та  закликав педагогів надавати свої пропозиції до даного законопроекту.

«Треба переходити на обрання директорів шкіл на відкритих конкурсах по всій Україні. Це вже зроблено в Києві, зараз проходить експеримент в Чернівцях. Ми це розповсюджуємо на всю Україну», - заявив Яценюк.

Також він висловив упевненість, що необхідно запровадити систему стимулів для вчителів.

«Чим краще ти навчаєш дітей, чим кращі в тебе результати, тим вища в тебе заробітна платня. І це може стати частиною контракту між вчителем і школою»,  - зазначив прем’єр.

За словами Яценюка, школа потребує більшої автономії.

«Менше тиску з боку органів влади і більше можливості для директора і для педагогічного колективу підбирати собі як тих людей, з ким вони хочуть працювати, так і мати можливість витрачати власні кошти на ті потреби, які вони вважають першочерговими», - підкреслив він.

Також глава уряду зазначив, що наступного року необхідно розширювати програму інформатизації шкіл.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі