Арцеулов Костянтин Костянтинович

Термін Опис
Дата народження

17 травня 1891 року

Проживання

Ялта, Луцьк, Петербург, Москва

Діяльність

Пілот і художник

Костянтин Костянтинович Арцеулов народився 17 травня 1891 року у Ялті, Крим. Його батько, Арцеулов Костянтин Миколайович (1847 – 1919), займав посаду старшого кораблебудівельника у Севастопольському (Лазаревському) адміралтействі, мав звання генерал–майора. Він керував будівництвом броненосців «Чесма», «Синоп», «Георгій-Победоносець». Мати Арцеулова, Жанна Іванівна, була дочкою відомого художника-мариниста Івана Костянтиновича Айвазовського.

У 1910 році майбутній ас поступив у платну авіаційну школу Першого Всеросійського товариства повітроплавання «Гамаюн» («Імператорський аероклуб»), організований першою російською льотчицею Л.В.Зверевою.

У 1912 році на прохання матері Костянтин Арцеулов повернувся у Крим, де став працювати пілотом-інструктором у Севастопольському аероклубі.

З початку Першої Світової війни Костянтин Арцеулов – командир взводу 12 Белгородського Уланського полку.

12 липня  1916 року прапорщик Арцеулов приїхав у Луцьк, у 8 авіаційний загін винищувачів. Тут приймав участь в авіаційних боях проти німецьких літаків. Всього у 8-му винищувальному авіазагоні Костянтин Арцеулов здійснив 17 польотів загальною тривалістю 17 годин 5 хвилин.

24 вересня 1916 року літак «Ньюпор-21» № 1710 відірвався від землі і набрав висоту 2000 метрів. Арцеулов свідомо увійшов у «штопор» після звалювання на крило, виконав три  витки і перейшов у круте пікірування. У цьому ж польоті Арцеулов зробив ще один «штопор» у п’ять витків.

У 1933 році був заарештований, але за кілька років реабілітований.

Пілот жив за 100 кіломерів від Москви і працював художником у журналі «Техника-Молодежи». Тридцять років віддав Арцеулов журналу «Техника-молодежи», 240 номерів журналу вийшли з його графікою та малюнками. Крім того, він ілюстрував журнали «Крылья Родины», «Юный техник», «Моделист-конструктор», «Огонек» і ряд інших. Більш 50 книг вийшло у світ з його ілюстраціями.

Читати далі на Wikipedia

Фігурує у дописах:

Все про особу