Коротко про вулицю Словацького в Луцьку

Вулиця Словацького частково лежить в гущі забудови. Інша її частина пролягає за драмтеатром. Тут ще донедавна зберігався ряд старих будинків. Зараз залишилося тільки 3. Один будинок повністю розібрали і на його місці звели новий, інший суттєво перебудували, знищивши старий фасад.

На початку ХХ століття це була окраїна публічного саду, який знаходився на місці нинішнього театру. Тодішня назва вулиці – Парадна. Тут збудували ряд дуже цікавих і оригінальних споруд у стилі модерн. Один із будинків – кутовий з куполом за проектом київського інженера-архітектора Трахтенберга. Зараз його вже не існує.

Кола під час Першої світової війни у 1915 році австрійські війська захопили Луцьк, то в одному з будинків вони влаштували командування округу – Kreiskommando. Звідси відбувалося керівництво частинами армії Австрійської імперії на окупований території округу. У міжвоєнний час це була престижна вулиця, на якій здавали помешкання. Тут не було гендлярського гамору буденного міста, а центральний район диктував свої високі ціни на житло. Тож тут селилися небідні мешканці і гості міста.

Зараз на цій вулиці знаходиться апеляційний суд, один із корпусів Волинської обласної державної телерадіокомпанії, кілька ресторанів. Житлова частина вулиці Словацького тягнеться від будівлі ВОДТРК в гущу приватної забудови.

Вулиця у 1920-х

Вулиця сьогодні

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі