Перша фільтрувальна станція у Луцьку міжвоєнного періоду. Фото

Джерело: Район.Луцьк

Перша міська станція фільтрування води в місті Луцьку виявляється з’явилась в міжвоєнний період, у 1930-х роках.

Не секрет, що левова частка захворювань пов'язана безпосередньо з якістю споживаної нами води. Сумно, але якість води, яку вживають жителі великих міст щодня, коливається в залежності від дуже великої кількості факторів: від методик очистки на водоочисної станції і до стану труб і фільтрів в певній квартирі.

 

 

Тому, питання очищення води є актуальним і важливим сьогодні, й не дивно, що цікавило лучан ще в міжвоєнний період. Фільтрувальна станція знаходилась по вулиці Караїмській (сучасна вулиця Караїмська, назву було відновлено в 1991 році, до того часу це була Калініна з 1940-х років). Цікаво, що коли така станція з’явилась, то думки лучан не були такими одностайними як зараз в питанні очистки води. Міщани розділились на два ворожі табори, одні заявляли, що все життя «лучани пили воду з Стиру і були здорові», а інші заявляли, що «вода в Стиру така стара як світ», тому повинна обов’язково чиститись.

Луцьк в питанні появи фільтрувальної станції в тогочасній пресі називали «піонером», адже він був одним із перших міст в тогочасній Польщі, яке впроваджувало новітні технології по очищенню води.

 

 

Тетяна Яцечко-Блаженко

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі