Офіси розвитку кварталу - майданчик для розумних ідей

  1. Новина відноситься до:

Умови надання кредитних коштів у рамках державних програм деталізували представники держбанків у Луцьку. Зокрема – тих, які стосуються енергозаощадження в будинках.

Так, аби повернути довіру українців до фінансових установ та, власне, кредитів, за рахунок яких можна покращити стан свого будинку, представники Фонду Ігоря Палиці  «Новий Луцьк» провели зустріч із лучанами та працівниками «Ощадбанку», «Укр­­газбанку» та «Укрексімбанку».

У банках переконують: такі кредити не мають лякати лучан, наразі це один з тих інструментів, за рахунок яких можна покращити стан свого будинку та, зрештою, зекономити кошти.

Більше того, у Фонді кажуть: якщо ініціативних лучан, які матимуть на меті отримання кредитів, буде більше, на Офіси запрошуватимуть представників банків з метою консультацій мешканців, утім вже на базі Офісів розвитку кварталу, що їх ініціював Фонд. Власне, саме Офіси можуть стати тим інформаційним майданчиком, де лучан консультуватимуть щодо втілення їхніх ініціатив.

Щодо банків, то таку ідею у фін­установах сприйняли оптимістично. Тут зацікавлені у співпраці, бо не завжди, кажуть, лучани приходять у сам банк, щоби поцікавитися тими ж кредитами. А на базі Офісів є змога представити перелік послуг, які можуть стати в пригоді мешканцям.

Голова правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк, своєю чергою, наголосив: головне – надати людям усю потрібну інформацію, повідомити про їхні права, можливості, ризики та перспективи.

Він переконаний, що лучани мають бути більше поінформовані про державні програми, які допомагатимуть економити кошти.

«Усі чітко розуміють, що людина часто не може сама собі оформити субсидію, пенсію, написати скаргу чи заяву. Що вже говорити про кредити? А тим паче, залучення позики для інвестицій у благоустрій території. Офіси розвитку кварталу разом із партнерами будуть роз’яснювати ризики і перспективи таких угод та допомагатимуть укладати договори», – пояснив Товстенюк.

Голова правління Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Юлія Сабатюк зазначає, що головне нині – здійснювати правильну інформаційну політику, аби пояснювати людям можливості використання коштів банків і економії. Таким майданчиком, на думку Юлії Сабатюк, і мають стати Офіси розвитку кварталу.

Утім співпраця з держбанками – лише один із напрямків роботи Офісів. Побутові проблеми, благоустрій прибудинкових територій та бюрократична тяганина із житлово-комунальними підприємствами – одні з найбільш болючих проблем для лучан. Власне, на Офісах ставлять завдання знайти порозуміння, отримати консультацію та пораду, зокрема, з фінансових питань.

Зі слів Юлії Сабатюк, мешканців турбує необлаштованість прибудинкових територій, відсутність у будинках зливних систем, паперова тяганина із ЖКП. Утім, каже, в Офісах допомогти порадою і кваліфікованою консультацією намагаються завжди.

«У нас не було жодного звернення, на яке ми не відреагували б. Ми можемо сказати, мовляв, дайте нам день, щоб вивчити проблему, запрошуємо ще раз. Головне – підштовхнути людей щось робити», –  розповідає консультант Офісу розвитку кварталу, що на вулиці Шухевича, Лілія Геніровська.

До слова, у Луцьку вже відкрилося вісім таких Офісів. Їх консультанти чекають відвідувачів із готовністю вислухати та допомоги. Спеціалісти обов’язково відгукуються на кожну ідею, занотовують кожну скаргу та вивчають кожну проблему, аби лучанам жилося в рідному місті комфортніше.

Адреси Офісів розвитку кварталу:

  • вул. Гордіюк, 37;
  • вул. Й. Кондзелевича, 30;
  • вул. Р. Шухевича, 6;
  • вул. Ковельська, 47а;
  • вул. Корольова, 10;
  • просп. Відродження, 10;
  • просп. Соборності, 38;
  • бульв. Дружби народів, 6.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі