Колишня вчителька жидичинської школи видала книгу «Барвінок у снігу»

Джерело: Волинська газета

Колишня вчителька жидичинської школи Олеся Ковальчук до 75 річниці створення УПА презентувала книгу «Барвінок у снігу»

Читачі Луцької міської бібліотеки-філії №10 мали нагоду зустрітись з громадською діячкою, патріоткою своєї країни Олесею Ковальчук, яка презентувала книгу поезії «Барвінок у снігу».

 

Авторка наголосила, що в час надважких для нашого народу випробувань дуже важливо обмінюватись енергією та взаємопідтримкою. Власне, зустрічатися не заради слави, а для справи, будучи носіями національної пам’яті. Зневіра не сміє брати гору над потребою вірності українській ідеї. Надто дорого ми платимо за своє братання з ворогами, платимо молодою кров’ю, що ллється на Сході України. Ми маємо триматися отим українським барвінком, що живе-зеленіє навіть у снігу, у морози, бо глибоко закорінений у рідну землю.

 

 

Вірші, пройняті цією актуальною оптимістичною тематикою, виявилися особливо суголосними із патріотично налаштованою залою .

Очевидно тому, що їх щемлива щирість зумовлена пережитим ще в ранньому дитинстві, яке припало на драматичний час розправи з воїнами УПА, вивезення до Сибіру та насильницької колективізації. А потім була активна участь у дисидентському русі 60-х років минулого століття.

 

 

Увиразнилось означене дійство завдяки перегляду кадрів із документ-тального фільму «На поклик ідеалу», створеного за матеріалами політичної біографії Олесі Ковальчук, а також пісням на її тексти.

 

 

 

До слова, Олеся Ковальчук народилася на Рівненщині. Началася у Луцькому державному педагогічному інституті. Вчителювала у Ворокомлівської школі Камінь-Каширського району, Жидичинській загальноосвітній школі Ківерцівського району. Заслужений вчитель України, автор багатьох науково-методичних видань і публікацій, дописувач рубрики «Суботня розмова» газети «Волинь-нова»

Олеся Григорівна громадська діячка, почесний член Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, кавалер ордена княгині Ольги, за літературні доробки удостоєна лауреата премії ім. Агатангела Кримського, за утвердження престижності української мови відзначена премією ім.Бориса Грінченка, є лауреатом премії ім. Полікарпа Шафети в галузі публіцистики.

 

 

 

 

 

Довідково:
Олеся Ковальчук народилася на Рівненщині.

Началася у Луцькому державному педагогічному інституті

Вчителювала у Ворокомлівської школі Камінь-Каширського району, Жидичинській загальноосвітній школі Ківерцівського району
Заслужений вчитель України, автор багатьох науково-методичних видань і публікацій, дописувач рубрики «Суботня розмова» газети «Волинь-нова»

Олеся Григорівна громадська  діячка, почесний член Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, кавалер ордена княгині Ольги, за літературні доробки удостоєна лауреата премії ім. Агатангела Кримського, за утвердження престижності української мови відзначена премією  ім.Бориса Грінченка, є лауреатом премії ім. Полікарпа Шафети в галузі публіцистики. 

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Надія Чміль

Коментарі