У Луцьку відбулися урочистості з нагоди 75-річчя УПА

Джерело: Офіційний сайт Луцької міської ради

14 жовтня в Україні відзначають 75-у річницю створення Української Повстанської Армії. Цій даті передує ряд заходів.

12 жовтня у Волинському обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч з представниками громадських організацій міста, які об'єднують представників УПА.

Привітати повстанців зі святом, подякувати за їхню мужність та самовіддану боротьбу за свою країну, їхню активну громадянську позицію завітали голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик та секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

Звертаючись до поважних ветеранів, Григорій Пустовіт подякував їм за їхню невичерпну енергію та привітав з 75-річчям Української Повстанської Армії, з Днем захисника України.

“Ми можемо по різному ставитися до політиків, державних діячів, але Петро Порошенко увійде в історію, що підписав Указ про встановлення 14 жовтня — Днем захисника України. Про це багато говорили, була жвава дискусія щодо відзначення цього свята саме у День Покрови Пресвятої Богородиці, а не 23 лютого. Це ближча до нас -українців дата, адже саме у цей день створено УПА, цей день вважається Днем українського козацтва. Але чомусь попереднім керівникам країни не вистачало духу це зробити. І от нині 14 жовтня ми відзначаємо три свята, важливі для нашої країни. Ми по цеглинці відбудовуємо нашу історію, рухаємося вперед”, - наголосив він.

Григорій Пустовіт зауважив, що саме завдяки учасникам УПА, патріотам є сьогодні сучасні Герої, які боронять Україну на східних рубежах від російського агресора. “Цей героїзм передався генетично, він закладений у крові. Українці завжди були воїнами. Ми хочемо миру, і вірю, що його здобудемо, адже ми нація переможців”, - додав секретар міської ради.

Він також нагородив Почесною грамотою міського голови за активну життєву позицію, участь у громадському житті міста, вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання підростаючого покоління, а також з нагоди 75-ої річниці від дня заснування Української Повстанської Армії: членів громадської організації “Луцьке міське ветеранське товариство політичних в’язнів і репресованих” Людмилу Ваврук, Віру Шевчук та Марію Зінчук.

Подяку міського голови за активну життєву позицію, участь у громадському житті міста, вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання підростаючого покоління, а також з нагоди 75-ої річниці від дня заснування Української Повстанської Армії Григорій Пустовіт вручив члену громадської організації “Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих” Леонтію Чмелюку.

   Перед присутніми з музичними композиціями виступило тріо “Журавлина” Ківерцівського районного будинку культури.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі