Начальників потягів обиратимуть на конкурсній основі

Джерело: Експрес
  1. Новина відноситься до:

З метою підвищення рівня сервісу на залізницях України після створення ПАТ «Укрзалізниця» працівники на посади начальників поїздів прийматимуться на основі конкурсного відбору.

Уже до кінця вересня буде розроблена відповідна нормативна база, пише «Експрес». 

За словами директора з корпоративного управління та мотивації персоналу Оксани Маріної, спочатку взяти участь у конкурсі на вакантні посади начальників поїздів буде запропоновано начальникам поїздів, у яких закінчився контракт, а також провідникам пасажирських вагонів.

Наразі в Укрзалізниці працює 481 начальник поїзда, з них 69 % — чоловіки віком 41-50 років і стажем роботи близько 20 років. Не всі вони готові перевчитися та підлаштуватися під нову систему, яка передбачає насамперед клієнтоорієнтованість. У зв’язку з цим і вдосконалено критерії, за якими люди прийматимуться на ці посади.

Після затвердження нового стандарту працівники на зазначені посади обиратимуться за рядом вимог. Перш за все, кандидати на посаду начальника поїзда повинні мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки, а також не менше двох років стажу роботи в сфері обслуговування пасажирів на шляху прямування поїзда.

Серед необхідних умов – задовільний стан здоров’я та відсутність медичних протипоказань до виконання службових обов’язків, відсутність правопорушень за останні роки роботи, висока стресостійкість, уміння приймати рішення в складних ситуаціях та лідерські якості. А для фірмових поїздів та поїздів міжнародного сполучення одним з критеріїв буде знання іноземних мов.

Як повідомляє прес-служба Мінінфраструктури, конкурсний відбір буде проводитись у два етапи. Остаточне рішення про призначення на посаду прийматиметься колегіально. Претенденти, які відповідають вимогам, але не прийняті на роботу, будуть зараховані до резерву, а в разі вивільнення вакансії будуть призначені на посаду без повторного проходження конкурсу.

«Ми пропонуємо громадським активістам та організаціям долучитися до формування критеріїв для відбору начальників поїздів. Так, працівники відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ-Пасажирський вже взяли участь в анонімному опитуванні, метою якого є розробка заходів щодо забезпечення якісного сервісного обслуговування пасажирів та підвищення ефективності роботи працівників поїзних бригад. З вашою допомогою ми зможемо сформувати ту команду, яку б хотіли бачити наші пасажири, подорожуючи залізничним транспортом, адже начальник поїзда – це обличчя компанії», – зазначила Оксана Маріна.

Також вона додала, що ініціювати відтік працівників ніхто не буде, а посади вивільнятимуться лише за рахунок природного відтоку – власне рішення про зміну роботи, вихід на пенсію та інше. У подальшому конкурсний відбір планується запровадити і для провідників пасажирських вагонів та квиткових касирів. 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі