Виставка «Олена Пчілка в фотографіях та портретах» у Колодяжному

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

4 жовтня в музеї Лесі Українки с.Колодяжне відбулося урочисте відкриття виставки "Олена Пчілка в фотографіях та портретах". Виставка присвячена світлій пам'яті (87 років з дня смерті) дитячої письменниці, першій жінці-байкарці в українській літературі, етнографу-фольклористу, публіцисту, мемуаристу, лінгвіністу, перекладачу, громадській діячці, матері Лесі Українки - Олені Пчілці.

На виставці експонуються з музейного фонду чотири портрети письменниці. Два з них подаровані в честь 50-річчя з дня створення музею, відомою талановитою волинською художницею Валентиною Михальською, яка мешкає в с. Хворостів Любомльського району.

Виставку прикрашає виконаний на замовлення музею, в дуже ніжних пастельних тонах портрет Олени Пчілки, київської художниці Лариси Іванової.

Цікавий і неоднозначний для художнього сприймання портрет Олени Пчілки роботи львівського народного художника, лауреата Шевченківської премії Євгена Безніско. Дарунок музею в честь 60-ліття його створення.

Також на виставці представлено ряд фотопортретів Олени Пчілки відзнятих у відомих фотосалонах Києва, Санкт-Петербурга, Відня, одна з найкращих широко відомих фотографій в розквіті жіночої краси письменниці за фотографована в м. Ковелі у фотолабораторії Епштейна. Родинні фотографії.

Душу і очі школярикам і дорослим відвідувачам причарують ілюстрації Лариси Іванової до дитячих творів Олени Пчілки «Дивна хатка» та до поеми «Козачка Олена» проілюстровані Валентиною Михальською.

Прижиттєві журнали: «Зоря», «Молода Україна» в яких друкувалися твори Олени Пчілки,наукові збірники та книги письменниці для дітей.

             

У відкритті виставки взяли участь наукові співробітники музею, гуртківці клубу «Лесине джерельце» та Луцька гімназія №4 ім. Модеста Левицького 3-Г клас.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі