Сувої Мертвого моря, куплені за мільйони доларів, виявились фальшивими

Музей Біблії в Вашингтоні заплатив за них мільйони доларів, але вчені виявили їхню підробленість.

Десятки фрагментів 2000-літніх сувоїв Мертвого моря, або Кумранських рукописів, виявилися підробками, повідомляє The Times of Israel.

Сувої, написані арамейською і староєврейською мовами, вважаються найдавнішою збереженою записом Танаха. Вперше їх виявили в 1947 році в печерах Юдейської пустелі. Всього археологи знайшли близько 900 манускриптів і 50 тисяч фрагментів в 11 печерах.

Велика частина з них зберігається в Храмі Книги в Єрусалимі. Експерти заявили, що десятки з сувоїв Мертвого моря, виставлених на продаж на антикварному ринку, виявилися підробленими. Жертвою шахрайства став Музей Біблії, який повинен відкритися в листопаді у Вашингтоні, США. Музей заплатив за фальшивки кілька мільйонів доларів.

Вчені, які вивчають сувої Мертвого моря, зійшлися в думці, що велика частина фрагментів, які перебувають в приватних колекціях, є підробками,
– заявив палеограф Кіпей Девіс.

За його словами, щонайменше шість з 13 фрагментів, придбаних Музеєм Біблії, – фальшивки. Вчені використали радіовуглецевий аналіз, щоб визначити вік археологічної знахідки. Але шахраї часто використовують старовинний пергамент для виготовлення підробок.

На антикварному ринку вартість найменших з фрагментів сувоїв Мертвого моря перевищує 100 тисяч доларів.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі