Kronika przeszłośći: 3 października

Kronika przeszłośći: 3 października

"Ziemia Wołyńska", 4 października 1931.

Dancing. A więc już 8 go b. m. (w sobotę) odbędzie się staraniem Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet w Łucku, w salach Klubu Inteligencji Pracującej dancing z wieloma atrakcjami. Podobno w przejeździe do Moskwy, zawadzi w tym dniu o Łuck, potężny as filmowy, Moryś Chevalier. I oczywiście będzie na dancingu. Zatem przybywajcie. Wejście 3 zł.

Włamanie do Kasy Stefczyka. Przedwczoraj w nocy nieznani narazie włamywacze dostali się do lokalu Kasy Stefczyka przy ul. 8-go Maja Nr. 60 i skradli z szuflady biurka tysiąc złotych. Włamywacze usiłowali rozbić kasę ogniotrwałą, jednakże czyto z braku czasu, czyto z braku odpowiednich narzędzi czy też zostali spłoszeni, dość ze uciekli, nie dobrawszy się do jej wnętrza.

Pierwsze faux pas. P. referent prasowy Urzędu Wojewódzkiego, który ma służyć prasie wołyńskiej, rozpoczął swą karjerę, jak nas informują, agresywną napaścią w własnym organie (sic!) właśnie na tę prasę wołyńską. O ile nam wiadomo, w pragmatyce służbowej jest paragraf, w myśl którego nie wolno podpisywać czasopisma urzędnikom państwowym.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі