Останні дні гужового транспорту в Луцьку

Джерело: Район Луцьк

Гужовий транспорт – вид дорожнього транспорту, як вантажного, так і пасажирського, в якому транспортні засоби приводяться до руху тваринами. Гужовий транспорт з'явився практично одночасно з колесом. До того, як широке поширення отримав залізничний транспорт у середині XIX століття, довгий час саме він був основним видом сухопутного транспорту. Його популярність тривала до Другої світової війни, після чого він був витіснений сучасними, моторизованими видами транспорту.

На початку XXI століття транспорт з використанням коней залишився практично лише у сільській місцевості для коротких перевезень людей та вантажів.

В наші дні в Луцьку гужовий транспорт остаточно поступився автівкам – адже вони швидші і потужніші, проте в деяких куточках планети, «кінські сили» ще використовуються, як у далекому ХІХ столітті.

У ХХ ст. саме залізничний транспорт витіснив гужовий, який практично зник у розвинених країнах. Проте самі залізниці майже зразу почали відчувати сильну конкуренцію з боку автомобільного транспорту.

У міжвоєнний період не лише в Луцьку, а по всій території Речі Посполитої польські правоохоронці у своїй діяльності також використовували гужовий транспорт.

Цікаве спостереження дослідників із сусіднього Львова. Як виявилось, коли в місті автомобілі витіснили гужовий транспорт, там суттєво зменшилась популяція горобців, які є зерноїдними, та вибирали зернятка з посліду коней.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі