У Москві продають крадене срібло часів Київської Русі

Джерело: Україна молода

У Росії аукціонний дім "Александр" виставив на торги скарби Київської Русі (ХІ ст.), незаконно вивезені з України - срібники із зображеннями київських і чернігівських князів та українського тризуба. Про спробу продати старі монети повідомив журнал "Музеї України".

"Журнал вже традиційно звертається до МЗС України, Міністерства культури України, СБУ, Посольства України в РФ. Незаконно поцуплені в нашого народу реліквії треба повернути! І особисте звернення до власників і керівників аукціонного дому "Александр": аби не отримувати зайвого клопоту з Інтерполом, спецслужбами, різноманітними перевірками – радимо просто тихо викупити ті срібники і офіційно передати їх в Посольство України як дар якомусь державному музею України на ваш вибір. Повірте, так для вас буде спокійніше і дешевше... І більше просимо не виставляти речі, вкрадені в Україні" - зазначено в публікації.

За інформацією редактора "Музеїв України" Віктора Тригуба, після кількох гучних міжнародних скандалів, влаштованих командою журналу із залученням Інтерполу, преси, вищих посадових осіб України, дипломатів, московські антикварні тогровці притихли і кілька років не ризикували виставляти незаконно вивезені з України речі, частина з яких або викрадена з державних музеїв у бурхливі 90-ті, або незаконно розкопана "чорними" археологами і нелегальними контрабандними способами переправлена через українсько-російський кордон.

Тригуб переконаний, що Україні варто діяти за італійсько-грецькою схемою: як тільки на офіційних торгах зареєстрованого аукціону виставляється щось із Древньої Греції чи Риму – миттєва реакція посольства, звернення до правоохоронних органів з вимогою негайного арешту тих лотів і повернення на батьківщину.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі