Kronika przeszłośći: 14 sierpnia

Kronika przeszłośći: 14 sierpnia
  1. Новина відноситься до:

Tygodnik polityczny społeczny i gospodarczy «Życie Wołynia», 14 sierpnia 1927 r.

Tow. kolarskie w Łucku. W dn. 16 b. m. we wtorek o godz. 7 odbędzie się w Domu Stowarzyszeń Polskich, zebranie organizacyjne, w celu powołania do życia towarzystwa cyklistów w Lucku. Informacji w tych sprawach udziela przed zebraniem p. Safasinski Jan. Łuck, Jagiellońska 29.

Zabójstwa. Dnia 5 sierpnia br. we wsi Grabie, gm. Kołki, w pow. Łuckim, Szyszko Prokop w czasie sprzeczki o wypas, dokonał zabójstwa Chramki Grzegorza przez pchnięcia nożem w brzuch. Smierć nastąpiły natychmiast.

Kronika Dubieńska. Pożar. We wsi Ozlijowie, gm. Młynowskiej z niewiadomej przyczyny wybuchł pożar, który zniszczył 6 gospodzrstw, wraz ze znajdującymi się, już zwiezionymy do stodół, plonami. Straty są bardzo wielkie. Poszkodowanym grozi głód, gdyż to, czego nie zniszczył grad — pochłonął kompletnie ogień.

Okręgi gmin wyznaniowych żydowskich na Wołyniu. Rozporządzeniem Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego z dnia 21 czerwca b. r. utworzone zostały okręgi gmin wyznaniowych żydowskich na obszarach powiatów: białostockiego, bielskiego, grodzieńskiego, sokólskiego i wołkowyskiego, oraz na obszarach województw: nowogródzkiego, poleskiego, wileńskiego i wołyńskiego.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі