Kronika przeszłośći: 18 lipca

  1. Новина відноситься до:

Tygodnik «Ziemia Wołyńska», 19 lipca 1931 r.

Budowa Stadjonu sportowego. Budowa stadjonu sportowego miejskiego Komitetu Przysp. Wojsk. i Wych. Fiz. na placu wojskowym postępuje naprzód. Tor kolarski, bieżnia i plac do gier są prawie gotowe. Jednocześnie przystąpiono do budowy trybuny dla publiczności, szatni dla zawodników i domku dla stróża. Pierwszy tego rodzaju stadjon na terenie naszego województwa dostosowany będzie do nowoczesnych wymogów. Budowa jego ma zostać ukończoną z wiosną 1932 r.

Otwarcie klubu inteligancjl pracującej. W Łucku dnia 19 b. m. o godz. 13-ej w lokalu Klubu przy ul. Piłsudskiego Nr. 16 (dawny Dom Stow. Pol.) odbędzie się uroczystość poświęcenia i otwarcia klubu. W tymże dniu, o godz. 21 odbędzie się w lokalach klubu zabawa taneczna.

Z teatru. W dniu 29 bm. gościć będzie w Łucku w sali teatru miejskiego zespół teatru warszawskiego «Ateneum» z dyr. Stefanem Jaraczem na czele. Wystawiona zostanie sztuka Johna GalswozIhy'ego p.t. «Gołębie serce».

Pożar. Onegdaj o północy wybuchł pożar w zabudowaniach mieszkańca miasteczka Kołki, Abrama Halisa ogień przeniósł się na sąsiednie zabudowania. Pastwą płomieni padło ogółem 18 domów mieszkalnych, 12 chlewów, 1 stodoła i 3 jatek. Straty poważne przyczyna pożaru niewiadoma.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі