«П’ятикнижжя в іконі»: на Волині - VII Міжнародний пленер сакрального мистецтва

Джерело: Генконсульство Польщі в Луцьку
  1. Новина відноситься до:

16 липня в Інтеграційному центрі в Замлинні (Карітас Луцької дієцезії) відбулася післяпленерна виставка творів, написаних під час цьогорічного VII Міжнародного пленеру іконопису і сакрального мистецтва на Волині – „П’ятикнижжя в іконі”.

Вже традиційно на відкриття виставки прибуло багато жителів Замлиння, які разом з авторами робіт вперше могли побачити нові ікони. У цьогорічному пленері взяло участь 30 творців з Польщі і України - особи пов'язані з Римо-Католицькою, Греко-Католицькою та Православною Церквами; написано близько 50 робіт.

Співорганізаторами пленерів виступають: Генеральне Консульство РП в Луцьку, Волинська організація Національної спілки художників України(www.art.lutsk.ua), о. Ян Бурас – Генеральний вікарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви та директор Інтеграційного центру в Замлинні Карітас (www.zamlynya.com.ua/pl), Академія мистецтв у Львові, кафедра української мови Варшавського університету, середовище іконописців  Польщі.

VIІ Міжнародний пленер іконопису і сакрального мистецтва на Волині відбувся під патронатом Генерального Консульства РП в Луцьку, єпископа Віталія Скомаровського – Ординарія Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви та єпископа Йосафата Говери – Луцького екзарха Української Греко-Католицької Церкви.

Всі пленери та післяпленерні виставки є яскравим прикладом багаторічної співпраці неурядових організацій та установ, творчих середовищ Польщі і України, таких як: Генеральне Консульство РП в Луцьку, іконописці і художники, Варшавський університет, Товариство  приятелів Новіци (www.nowica.art.pl), Академія мистецтв у Львові, представники католицької та православної церков, музеї і будинки культури.

Метою волинських пленерів і циклу виставок є ведення духовного діалогу між художниками, які сповідують як західне, так і східне християнство. В основі проекту лежить необхідність польсько-українського обміну ідеями у сфері сакрального мистецтва та іконопису, а також знайомство з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва та культурним взаємопроникненням впливів Сходу та Заходу.

Слід підкреслити, що цьогорічний вернісаж у Замлинні – це вже 60-а виставка робіт, створених під час пленерів, починаючи з 2011 року.

Ікони з цих пленерів представлено в понад 30 містах Польщі і України, а цьогорічні роботи вирушать у свою мандрівку ще цього літа.

Цього року у пленері взяла участь численна група студентів Академії мистецтв у Львові … Їх думка про пленер, свіжа думка, для організаторів пленерів надзвичайно важлива. Отож, кілька осіб визнали, що в Замлинні разом жили та працювали різні люди, яких поєднала атмосфера самого місця – жива природа, спокій та можливість вільної мистецької самореалізації, без нав’язування нікому художньої наррації.  

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі