У замку Любарта – виставка луцької барокової каліграфії XVI-XVIII століть. ФОТО

У замку Любарта – виставка луцької барокової каліграфії XVI-XVIII століть. ФОТО

У Стировій вежі замку в Луцьку відкрилася виставка каліграфії замкових писарів на прикладі документів XVI-XVIII століть.

Презентація шрифтів зі старих документів відбулася 15 липня в рамках фестивалю «Простір літер».

 

Каліграфія луцького гроду

 

Головна цінність виставки у тому, що кожен може в деталях роздивитися старовинні документи, побачити, як писали судові і не тільки писарі в давні часи, простежити особливості їхнього почерку і письма загалом.

У Стировій вежі розмістили близько двох десятків оригінальних документів XVI-XVIII століть з фондів Волинського краєзнавчого музею.

Директорка Музею історії Луцького братства історик Олена Бірюліна розповіла про особливості писання в ті часи. Зокрема про хитрощі економії паперу, наявність надрядкових літер тощо. Особливо «поводила себе» буква Р, яка часта опинялася над рядком і візуально «лягала» на інші літери, служачи для них як верхня риска, як наприклад, може бути у випадку літери Т.

Шрифтовий дизайнер Кирило Ткачов назвав цю виставку перлиною всього фестивалю. «Простір літер» відбувається в Innerspace на вулиці Парковій 15-17 липня. Ткачов на ватмані показав власноруч, як писали в давнину, відтворивши особливості нанесення літер на папір.

Виставка триває лише протягом фестивалю. Рекомендуємо її відвідати.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі