Kronika przeszłośći: 12 lipca

  1. Новина відноситься до:

«Życie Wołynia», 16 lipca 1927 r.

Na ulicach Łucka żydzi urzedzili zbiórką pieniężną na cele sportu żydowskiego. Dziwi nas bardzo, że Starostwo wydaje pozwolenia na podobne zbiórki. Kwesty uliczne, według powszechnie przyjętych zwyczajów, odbywały sie dotąd, jedynie na cele filantropijne. Organizacje chrześcjańskie wstydziłyby sie zebrać na potrzeby swego sportu,—ale żydzi mają mimo wszystko odrębną etyką— no, i... nieograniczoną bezczelności.

Narodowa Organizacja Kobiet, znana w Łucku ze swej owocnej pracy społecznej, i w akcji przedwyborczej nie pozostała bezczynną. Jak sie dowiadujemy, panie z N.O.K. spisywały wszystkich wyborców polskich m. Lucka, celem ułatwienia im reklamacji.

Kradzieże. W nocy na 9.VII. br. u szofera Krasnobajnina Mikołaja, zam. w Lucku, skradziono garnitur, w kieszeni którego, znajdowały: się prawo jazdy szoferskiej oraz karta demobilizacyjna.

Trup. Na torze kolejowym Roźyszcze-Perespa znaleziono przejechane przez pociąg zwłoki nieznanego dotychczas mężczyzny, lat około 17. Przyczyna dotychczas nie wiadoma.

Komunikat zarządu drogowego w Dubnie. Wobec gruntownego remontu drogi państwowej Łuck-Dubno (szosa) od km. 11 do km. 23, ruch samochodowy odbywać sie będzie do zimy r.b. na dług. 1 — 11 km., między wymienionemi punktami, po drodze objazdowej gruntowej.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі