Kronika przeszłośći: 5 lipca

Kronika przeszłośći: 5 lipca
  1. Новина відноситься до:

Tygodnik «Ziemia Wołyńska», 7 lipca 1929

Sokoli z Ameryki w Łucku. W dniu 12 bm. o godz. 849 przybywa do Lucka wycieczka sokołów z Ameryki, która przybyła do Polski w celu zwiedzenia Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu. Wycieczka zabawi w Lucku przez cały dzień i po zwiedzeniu miaSta uda Sie wieczorowym pociągiem w dalszą drogę. W związku z przybyciem miłych gości organizuje sią w Łucku Komitet Obywatelski.

Z Teatru. W dn. 4 b. m. w Teatrze miejskim wystąpili artyści rewjowi «Morskiego Oka» z wesołym programem, który szczelnie zapełniona sala przyjmowała hucznymi oklaskami, p. Boroński, Hanusz i Alexia, piosenkami i monologami, nieraz zbyt rubasznemi, rozśmieszali do łez publiczność. Akompanjował prof. A. Piotrowski.

Samobójstwo w Kowlu. W jednym z domów przy ul. Monopolowej usiłowała popełnić samobójstwo przez zastrzelenie się służąca Kwiatkowska Aleksandra. Denatkę w beznadziejnym stanie odwieziono do miejscowego szpitala.

Straszne skutki eksplozji granatu. W ub. tygodniu chłopcy ze wsi Wielick znaleźli na łące granat, pochodzący z czasów wójny i manipulując nim spowodowali eksp'ozje. Skutki eksplozji były straszne. Trzech z nich a m. J. Baran I. 10; P. Wcześnik I. 12. i A. Bozuk I. 14, zostało rozszarpanych w kawałki, pozostałych zas trzech chłopców odłamki granatu bardzo dciko poraniły.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі