У Любомлі на честь 500-річчя Реформації відкрили два пам’ятні знаки. Фото
Пам’ятні знаки на честь 500-річчя Реформації та 400-річчя перших поселень бузьких голєндрів відкрили 5 червня у селах Рівне та Забужжя Любомльського району.
Про це інформують на сайті Любомльської райдержадміністрації.
У село Рівне на відкриття пам’ятного знаку прибули: міжнародна делегація від Спілки голєндрів з ФРН, представники влади та місцеві жителі.
«Пам’ятний знак в честь 500-річчя Реформації та 400-річчя перших поселень бузьких голєндів було встановлено за кошти нащадків колоній Замостечє та Голєндри Свержівські, які мирно проживали з нашими селами в період з 1860 по 1940 роки», – наголосив Рівненській сільський голова Володимир Крижук.
Під час заходу висупили доцент Луцького технічного університету, кандидат історичних наук Михайло Костюк, уродженець колонії Замостеч, голова товариства бузьких голєндрів, краєзнавець і письменник Едуард Бютов та перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Герасимчук.
Представники духовенства освятили пам’ятний знак, спільно помолилися за любов, злагоду, мир і добросусідство на нашій землі.
Усіх учасників заходу запросили на екскурсію в місцевий етнографічний музей для перегляду виставки на честь 500-річчя Реформації та 400-річчя перших поселень бузьких голєндрів. Окрім того, закордонні гості відвідали місцевість, де були голєндерські поселення.