У луцьку половину встановлених жеком LED-ламп розбили
Розбиті LED-лампи, несплата за спожиту електроенергію та самовільні переробки водопроводу у квартирах: проблеми, з якими стикається ЖКП №7 через недбальство мешканців багатоквартирних будинків озвучив директор підприємства.
Про це йшлося під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради 7 червня.
Як повідомив директор ЖКП №7 Микола Гарбарчук, звітуючи про роботу підприємства, ЖКП обслуговує 307,5 тисячі метрів квадратних, прибудинкову територію загальною площею 246,9 тисяч метрів квадратних, територію міста від вулиці Тещин язик, частину проспекту Волі, Київський майдан, мікрорайон Балка, мікрорайон проспекту Відродження та вулицю Ветеранів. Підприємство прибуткове, отримало за результатами 2016 року 191 тисячі гривень прибутку. З його слів, 34% доходів підприємства сплатили до бюджетів і фондів різних рівнів. За період 2009-2016 років, коли об’єднали ЖКП №6 та №7, мешканці споживали 4,877 мільйона кіловат електроенергії, сплативши лише 3,439 мільйона гривень. Понад півмільйона гривень підприємство сплатило зі своїх оборотних коштів за спожиту, але не оплачену мешканцями електроенергію. Як результат дій з енергозбереження, у 2017 році мешканці спожили 246 тисяч кіловат за 5 місяців. Питома вага становила 0,4 кіловата на метр квадратний раніше, а цьогоріч – 0,16 кіловата.
За станом на 1 травня підприємство не отримало 1,1 мільйона гривень відшкодування пільг та субсидій.
Микола Гарбарчук зауважив, що підприємство розпочало роботу зі встановлення LED-ламп, але половину встановлених ламп вже знищили мешканці. Це, мовляв, свідчить про ставлення людей до житлового фонду. Лампи передусім встановлюють на перших поверхах будинків, що дозволяло зекономити у 3-4 рази споживання електроенергії для освітлення під’їздів. Також встановили 662 індивідуальні лічильники обліку електроенергії, 556 з них – за кошти підприємства. Ціна одного лічильника становить до 500 гривень. Як результат, знизилося споживання електроенергії, що дозволяє ЖКП існувати у ситуації, коли не виплачують компенсацію за пільги та субсидії.
Звернув увагу директор ЖКП №7 також на проблеми з мережами у будинках. Так, багато «умільців» переробляють водопровід та каналізацію у квартирах, а коли вони виходять з ладу, неможливо визначити витоки води. Так, мешканці навіть замуровують міжповерхові перегородки та стояки.
На запитання члена виконкому Ігоря Алєксєєва про те, який обсяг має бюджет підприємства та витрати на виплату заробітної плати, Микола Гарбарчук повідомив, що підприємство мало 10 мільйонів гривень доходів минулого року, приблизно 50% становили витрати на зарплату понад сотні працівників підприємства.