Kronika przeszłości: 29 maja

Kronika przeszłości: 29 maja
  1. Новина відноситься до:

«Ziemia Wołyńska», 29 maja 1932.

Przed wyborami do rady miejskiej. Wybory do rady miejskiej w Równem wyznaczono na dzień 12 czerwca r. b. Zainteresowanie wyborami duże. Komitet wyborczy Zjednoczenia Społeczno-Gospodarczego złożony z polaków, ukraińców i czechów, opracowuje wspólną listę kandydatów. Społeczeństwo żydowskie utworzyło dotychczas kilka list, między innemi sjonistyczną, Bundu, kupców i kilka gospodarczych.

Uroczystość ku czci G. Zapolskiej. W dniu 12 czerwca r. b. w Kiwercach, gdzie urodziła się powieściopisarka G. Zapolska, odbędzie się uroczystość wmurowania tablicy pamiątkowej. Obchód urządza Woł. T-wo Krajoznawcze, które za kilka dni poda jego program. Dowiadujemy się, że jedna z ulic w Kiwercach nazwana zostanie im. G. Zapolskiej.

Ofiary kąpieli na Wołyniu. Sezon kąpielowy, który niedawno rozpoczął się na Wołyniu, pociągnął jui za sobą 17 ofiar tycia ludzkiego, a w tej liczbie 7 osób z pośród starszych, a 10 spośród dzieci i młodzieży.

P.K.S. Łuck — W.K.S. Dubno 5 i 1. W niedzidlę 22 maja rozegrano mecz o mistrzowetwo klasy A pomiędzy P. K. S. Łuck a W. K. S. Dubno, który przyniósł zwycięstwo P.K.S-owi. Gdyby wojskowa drniyna grała od początku tak jak przy końcu, to zwycięstwo P. K. S-u niebyłoby takie łatwe. Drużyna P. K. S. Łuck wybija się zdecydowanie na czoło Okręgu.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі