Унікальність човна-довбанки, знайденого на Волині, підтвердили археологи
Інститут археології НАН України документально підтвердив унікальність човна, якого знайшли біля села Старосілля, повідомляє Конкурент.
"Ще один крок у великій роботі щодо документального підтвердження унікальності човна-довбанки, знайденого у р. Стир біля с. Старосілля Маневицького району в серпні 2015 року, – лист Інституту археології НАН України, найфаховішої профільної наукової установи нашої держави", – написав у Facebook начальник відділу культури Маневицької райдержадміністрації Ігор Дерлюк.
У НАН зазначили, що знахідка містить цінну інформацію: в артефакті втілені технології та ремісничі уміння, які відображають стан матеріальної культури тогочасного суспільства. Прямих аналогій такому човну в Україні нема.
Човен свідчить про розвинуте суднобудування і судноплавство у пізньосередньовічну добу. Знахідка введена в науковий обіг.
Також науковці наполягають на негайному вирішенні питання щодо приміщення для зберігання знахідки.
Нагадаємо, звістка про стародавній човен, знайдений на Волині, облетіла в серпні 2015 року всю Україну. Як з’ясувалося згодом – це 12-метровий човен-довбанка. В Україні такі човни називають довбанками тому, що вони видовбані з цілого стовбура дерева. У Давній Греції подібні судна називали моноксилами, що в приблизному перекладі з грецької означає «єдиний шматок деревини», тому йому дали назву «Поліський моноксил». Краєзнавці не заперечують: якщо їхні припущення підтвердяться радіовуглецевими аналізами, довбанка претендує на вседержавну унікальність, а на місці, де її знайшли, проведуть серйозні археологічні дослідження. На жаль, цей човен не могли законсервувати, аби зберегти знахідку - за відсутності необхідного консерванту.
ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: НА МЕЖІ: УНІКАЛЬНИЙ СТАРОВИННИЙ ЧОВЕН-ДОВБАНКА ДОСІ НА ПИЛОРАМІ