Людські рештки під Ковелем досліджуватиме головний рабин України. ФОТО

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини
  1. Новина відноситься до:

Людські рештки, виявлені поблизу Ковеля, на територї Дубівської сільської ради, досліджуватиме іудейська релігійна громада. Зокрема, справою керуватиме головний рабин Києва та України, президент Об'єднання іудейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх.

Про це розповіла представниця ортодоксальної іудейської релігійної громади Луцька Ханна Матусовська.

Вона також поінформувала, що поховання вже досліджува спуціаліст з Ізраїлю зі збереження поховань. Нагадаємо, стихійне захоронення знайдено 11 квітня цього року під час самовільного видобутку піску на землях Дубівської сільської ради. 20 квітня розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні – розслідувати взялися насамперед крадіжки піску, а не наругу над похованнями.

Депутат Ковельської міської ради з фракції «УКРОП» Володимир Косцьов’ят 18 квітня звернувся із заявою до ковельського міського голови, голів Ковельської РДА та районної ради, прокуратури, поліції та СБУ – на його думку, прокуратура повинна була порушити кримінальне провадження за статтею 297 КК України (Наруга над могилою, іншим місцем поховання).

Як повідомляє Район.Ковель, для перевірки та ідентифікації масового захоронення, розкопаного крадіями піску на землях Дубівської сільської ради, створено комісію при Волинській обласній державній адміністрації із залученням представників іудейської общини для вирішення питання щодо перезахоронення людських решток. Про це виконувач обов’язків керівника місцевої прокуратури Наталія Ткачук письмово повідомила депутата Ковельської міської ради з фракції «УКРОП» Володимира Косцьов’ята, який проінформував, що єдиним повноправним представником і духовним спадкоємцем знищеної ортодоксальної іудейської громади Волині, що здійснювала свої релігійні потреби до 1941 року, є іудейська релігійна громада ХаБаД Любавич міста Луцька.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі