Колесо історії. Кірха в Рожищі як пам’ять про німців

  1. Новина відноситься до:

Німецьку кірху в Рожищі  збудували у 1862 році. Розташована вона на території важливого промислового району міста (так звана «Вовнянка»).

У XVII – середині ХХ ст. в місті  проживало багато німців, поляків, євреїв, чехів та українців, які мирно співіснували. На території району було зведено школи, православну церкву, лютеранську кірху, каплицю, молитовний будинок євангелістів, синагогу, 27 сукновалень, два цегляні заводи, пивоварню, 17 крамниць, кілька суконних фабрик, де переробляли вовну. Розвивалася торгівля.

Відомо про німецьку кірху вкрай мало, після Другої світової війни будівлю було частково зруйновано. Згодом влада почала використовувати споруду як склад фабрики «Динамо». З розпадом Радянського Союзу стіни храму ще використовували так само.

Старовинну будівлю безплатно передали Українській православній церкві Київського патріархату. Наприкінці 2016 року владика Луцький та Волинський Михаїл разом з іншими священиками та місцевими парафіянами зійшлися біля давнього храму, аби помолитися, встановити хрест та закласти камінь під нову церкву на честь преподобного Сергія Послушливого.

Кірха на початку ХХ століття. Зображення з oldhome.vv.si

Руїни кірхи в наш час. Фото volynnews.com

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна ШЕВЧУК

Коментарі