Потяг із Ковеля до Польщі планують запустити влітку 2017 року

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини
  1. Новина відноситься до:

овий залізничний маршрут Ковель – Хелм – Люблін або Ковель – Дорогуйськ планують запустити вже влітку цього року.

Про це стало відомо під час оперативної наради в голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Нині на напрямку Ковель – Хемл – Люблін діє вантажне сполучення, проте погано розвинуте пасажирське. Начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак зазначив, що в результаті перемовин між українською та польською стороною стало відомо, що для впровадження маршруту українській стороні потрібно буде придбати двовагонний рейковий автобус на 180 місць. Обійдеться він не менше, ніж в 5 мільйонів євро.

Разом з тим, поки немає остаточного рішення щодо маршруту. Польські залізничники пропонують, аби потяг йшов з Ковеля до Дорогуйська, де пасажири зможуть пересісти на поїзди, якій сполучають чимало міст Польщі.

Натомість українська сторона пропонує пустити потяг з Ковеля до Хемла і звідти – в Люблін. Зі слів Юрія Кресака, Хелм, як транзитна точка, необхідний, адже з цього міста їде близько 12 потягів не лише по Польщі, але й в інші країни і міста Європи.

Наразі учасники проекту не називають точної дати запуску маршруту, проте орієнтуються на літо 2017 року. Деталі впровадження проекту стануть відомі під час другого круглого столу між українськими та польськими спеціалістами.

Нагадаємо, раніше директор з пасажирських перевезень і сервісу «Укрзалізниці» Ігор Романків зазначав, що прямим залізничним маршрутом до Польщі - з Ковеля до польського Хелма - буде курсувати «Інтерсіті».

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі