Яким буде новий театральний сезон у Луцьку
У новому сезоні волинським глядачам театрали облмуздрамтеатру обіцяють чотири прем’єри. А розпочнеться театральний сезон у Луцьку з мюзиклу «Ханума» - за однойменним твором грузинського драматурга Авксентія Цагарелі.
Про це йшлося під час прес-конференції директора Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Анатолія Гливи 3 вересня, повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини».
Режисером постановки мюзиклу «Ханума» запросили відомого українського режисера Миколу Яремківа, який вже мав досвід роботи з волинськими акторами. Саме він готував постановку «Кайдашевої сім’ї» та «Століття Якова».
Також, зі слів Анатолія Гливи, театрали вже завершили переговори з волинським письменником Іваном Корсаком, аби він написав п’єсу до своєї книги «Гетьманич Орлик», за якою на сцені облмуздрамтеатру зроблять постановку вистави.
Щодо репертуару у новому сезоні, Анатолій Глива поділився, що у підборі та втіленні творчих ідей театрали працюють дуже ретельно. Лише дитячих вистав у доробку майстрів сцени - 12. Адже, на думку Гливи, свого глядача треба виховувати змалечку.ї
Також він додав, що цьогоріч на сцені облмуздрамтеатру запланували поставити чотири прем’єри. Хоча були роки, коли ставили і шість. Але це не виправдано для глядача, впевнений Глива.
Творчий колектив установи вже дав згоду на участь у двох театральних фестивалях. Незабаром із прем’єрою вистави «Ханума» він поїде у Тернопіль. Раніше там була постановка «Століття Якова». А ще є запрошення на фестиваль до Коломиї, Чернівців. У листопаді луцькі театрали виступлять на львівській сцені.
А головне, зі слів Анатолія Гливи, театр сьогодні потребує реформ. І, насамперед, вони мають стосуватися підвищення зарплат.
«Підвищити зарплати театралам можна через систему надбавок. Але на це завжди, кажуть, не вистачає грошей. Хоча, ми досягнули перших результатів – спочатку це 10 % до зарплати працівникам, а зараз – 20 % надбавки.
Та й взагалі театральна реформа буде проходити дуже складно. Мабуть, доведеться звільнити частину працівників - з метою оптимізації. Ми два роки тому змушені були звільнити двох наших працівників, торік – трьох», - каже директор облмуздрамтеатру.
Театр має вести глядача за собою – невтомно стверджують театрали. Анатолій Глива каже, що і вартість квитка повинна бути такою, щоб кожен, незалежно від віку і фінансового статусу, виду діяльності, міг придбати його. Сьогодні вартість квитка у театр Луцька від 10 до 40 гривень. Такою вона і лишиться, - впевнений пан Глива.
«Собівартість самого бланка – 1 гривня. Ми не підвищували 3 роки вартість квитка, і він коштує 40 гривень найдорожчий. Колись за висновками ревізії нам сказали, що якби у нас вартість квитка була 84,5 гривні, театр не довелося б фінансувати з бюджету. Але ми не граємо раз на місяць, а щодня. І тому, хто ж прийде тоді щодня платити 80 гривень. Мистецтво має бути доступним для всіх», - сказав він.
На це Петро Ластівка додав: «Ми робимо все, щоб глядачам покращити доступ до відвідування театру. У перспективі будемо продавати, за посередництвом сайту, електронні квитки».