Техніка перевірена часом: луцькі тролейбуси-«кучмовози»

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини
  1. Новина відноситься до:

Перший тролейбус моделі «ЮМЗ-Т2», відомий в народі як «кучмовоз», був випущений в 1993 році. Перші два тролейбуси цього типу прибули до Луцька в грудні 1995 року та отримали номера 196 та 197.

Тролейбуси цієї моделі були вкороченою та модернізованою версією тролейбусів ЮМЗ-Т1 та випускались на Південному машинобудівному заводі в Дніпрі. Він був повністю уніфікований зі своїм довгим «побратимом», лише довжина 11,6 метрів, споряджена маса 12 тонн, один електродвигун ЕД-138АУ2 (пізніше ЕД-139АУ2) та 26 місць для сидіння.

Інформаційне Агентство Волинські Новини розповідало про історію появи та 20-річну службу «гармошок» у Луцьку.

Перший тролейбус цієї моделі був випущений в 1993 році та після тривалих випробувань був направлений до Тернополя, де експлуатувався до 2008 року. Всього було випущено 549 одиниць цих тролейбусів, а останні «ЮМЗ-Т2» в 2011 році отримав Маріуполь. Цю модель можна вважати наймасовішим вітчизняним тролейбусом, оскільки, будучи надійним та зручним він і досі експлуатується в більшості тролейбусних господарств України, а також в столиці Молдови і донедавна в Москві, Ростові-на-Дону та Ашхабаді. Популярність також пояснюється сприянням тодішнього президента - Леоніда Кучми, який раніше очолював завод «Південмаш», і через що в багатьох містах «ЮМЗ-Т2» почали називати «кучмовозами».

В Луцьку експлуатується 5 тролейбусів марки «ЮМЗ-Т2». Це єдина модель зі старих видів тролейбусів, всі представники якої досі трудяться на лінії. Перші два тролейбуси цього типу прибули в грудні 1995 року та отримали номера 196 та 197. В депо «ЮМЗ Т2» отримали прізвисько «мультик». Цими двома машинами відкривали лінію на підшипниковий завод. Вони спочатку працювали на 1-му маршруті, а наступний Т2 борт 198, який поступив у 1996 році, зазвичай трудився на «вісімці». У 1997 році 198 брав участь у відкритті тролейбусної лінії в село Гаразджа. Всі тролейбуси цієї марки мали традиційне біле заводське фарбування з блакитним низом та блакитною смугою.

Новенький 197 в центрі міста

Новенький 197 в центрі міста

Відкриття тролейбусної лінії на Вересневе

Відкриття тролейбусної лінії на Вересневе

Перший місяць роботи новенького 201

Перший місяць роботи новенького 201


Черговий «мультик», який до Луцька поступив у 1998 році, отримав номер 200, і був найновішим тролейбусом в луцькому парку аж 8 років. Він був отриманий за сприяння одного з кандидатів у депутати та рахувався експериментальним в умовах підвищеної вологості. Цей тролейбус брав участь в урочистому відкритті тролейбусного руху до мікрорайону Вересневе, що відбулося 24 серпня 2000 року.

«ЮМЗ-Т2» в оточені довгих побратимів

«ЮМЗ-Т2» в оточені довгих побратимів

Білий  196 на засніжених вулицях Луцька

Білий 196 на засніжених вулицях Луцька


Наступне поповнення луцьких тролейбусів відбулося лише в жовтні 2006 року. Новенький ЮМЗ-Т2, що отримав номер 201, був придбаний за власні кошти Луцького підприємства електротранспорту і вже через кілька місяців отримав ювілейні наклейки «35 років ЛПЕ», з якими їздить і по сьогоднішній день. На відміну від своїх попередників, машина №201 є модернізованою. Найбільшою перевагою варто виділити наявність безшумного статичного перетворювача напруги. Також змінений зовнішній вигляд передньої частини, в салоні встановлене люмінесцентне освітлення.

197 на службовій лінії по вулиці Бринського

197 на службовій лінії по вулиці Бринського

198 в патріотичному фарбуванні

198 в патріотичному фарбуванні


Сьогодні луцькі ЮМЗ-Т2 не можна вважати комфортабельними тролейбусами, оскільки вони вже відпрацювали свій закладений ресурс і потребують заміни або капітального ремонту (останній відремонтований тролейбус цієї моделі є борт №196 у 2014 році). Лише тролейбус №201 через свій молодший вік можна вважати добротним, хоча теж потребує ремонту. Але маючи міцну рамну основу, та враховуючи скрутне матеріальне становище Луцького підприємства електротранспорту, їхня експлуатація продовжується, незважаючи на численні поломки та неприємний вигляд.

197  - один з найгірших луцьких тролейбусів

197 - один з найгірших луцьких тролейбусів

201 досі в заводському фарбуванні і застарілими ювілейними наклейками

201 досі в заводському фарбуванні і застарілими ювілейними наклейками

Зустріч «близнят» в центрі міста

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі