У Луцьку дозволили будувати на березі Стиру будинок для нацполіції

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Скасувати рішення міськради, яке скасувало рішення виконкому щодо затвердження ПДП для ділянки на вулиці Глушець, де планують будівництво багатоповерхівки Головного управління Національної поліції, вирішили обранці міської громади. Про це йшлося під час 18 сесії міськради 25 січня.

У цьому будинку отримають квартири бійці АТО.

Депутат Євгеній Ткачук розповів, що проект рішення внесли на розгляд сесії члени земельної комісії міськради. На його думку, рішення міськради щодо скасування рішення виконкому обмежує права учасників АТО, які, таким чином, не зможуть отримати житло. З його слів, рішення виконкому відповідає чинному законодавству і рішення міськради не має жодної мотивації прийняття. З його слів, земельна ділянка належить ГУ Нацполіції, про що свідчать документи, належить до земель житлової і громадської забудови для будівництва багатоквартирних житлових будинків. Забудовник, який здійснює будівництво, вже передав учасникам АТО 700 метрів квадратних житлової площі, виконує зобов’язання перед лучанами та волинянами. Значну кількість квартир у багатоповерхівці нададуть бійцям роти «Світязь», працівникам поліції-учасникам бойових дій.

Депутат Павло Данильчук поцікавився в автора проекту рішення, чому той наполягає на скасуванні лише пункту щодо ділянки на вулиці Глушець, не звертаючи увагу на ділянку на вулиці Ковельській, 17. Євгеній Ткачук відповів, що під час скасування міськрадою рішення виконкому лунала інформація про те що ділянка на вулиці Глушець нібито не належить ГУ Нацполіції, а він має документи, які підтверджують, що ділянка усе ж належить Головному управлінню. Щодо ділянки на вулиці Ковельській, депутат повідомив, що не вивчав цього питання.

Як повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Сергій Козак, він не лобіює жодного особистого інтересу у цьому питанні та не претендує на квартири у будинку. Водночас є чимало людей, за яких він відповідає, і для яких це єдиний механізм отримати житло. Йдеться про тих, хто в 2014 році першими зголосилися добровільно захищати нашу землю на сході. З його слів, документи на ділянку належним чином переоформили на ГУ Нацполіції і ділянка належить Головному управлінню. З його слів, 9% площі квартир у новобудові нададуть учасникам бойових дій, а позицією керівництва є передача бійцям якомога більшої кількості принаймні однокімнатних квартир.

Своєю чергою, забудовник Віктор Чорнуха повідомив, що для учасників АТО передадуть 1,1 тисячі метрів квадратних у багатоповерхівці. Земельна ділянка була передана у 2010 році, а ПДП та план зонування були прийняті пізніше. Відповідно до ПДП, планувалася забудова заввишки у 4 поверхи. У генплан це потрапило, з його слів, тому що один з генералів планував побудувати на ділянці чотириповерхівки та низку котеджів для керівництва міліції. Для підвищення ефективності використання ділянки поверховість вирішили збільшити до 9 поверхів. Нині жоден з керівників ГУ Національної поліції не збирається отримувати житла у новобудові. Скасування рішення виконкому, на його думку, підриває устої стосунків влада-бізнес. Він наголосив, що житло бійцям передаватиме наперед, а наразі передав учасникам АТО 700 метрів квадратних. Окрім цього, «Луцьксантехмонтаж №536» сплатив у 2016 році 57 мільйонів гривень податків та забезпечує роботою 800 родин. Забудовник також наголосив, що під час земляних робіт підприємство, відповідно до вимог, залучає археологів.

На пропозицію депутата Костянтина Петрочука щодо підвищення відсотка площі, наданої учасникам бойових дій, Віктор Чорнуха запевнив, що додасть ще один відсоток або 100 метрів квадратних.

Голова фракції «УКРОП» Ігор Поліщук зазначив, що відвідував засідання містобудівної архітектурної ради, висловлюючись з критичної позиції щодо цього будівництва. Нині ж він закликав колег забути про амбіції та оцінити позитивні та негативні моменти від будівництва. Так, підприємство-забудовник забезпечує робочими місцями 700 працівників, є одним з найбільш сумлінних платників податків, які потім з міського бюджету використовують, наприклад, на ремонт доріг та дворів. Він зауважив, що в області немає забудовника, який виділяв би такий високий відсоток квартир. Якщо обранці громади не проголосують за проект рішення, на ділянці, з його слів, залишиться розритий котлован, тож, враховуючи, що у новобудові отримуватимуть квартири учасники АТО, а забудовник є роботодавцем для великої кількості людей, він закликав колег підтримати проект рішення.

Депутати підтримали проект рішення, дозволивши таким чином будівництво багатоповерхівки, частину квартир у якій безплатно отримають учасники бойових дій.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі