(Не)відомі волиняни: Містер Спок зі «Стар треку»

(Не)відомі волиняни: Містер Спок зі «Стар треку»
  1. Новина відноситься до:

Леонард Саймон Німой, більш відомий як легендарний Містер Спок із всесвітньо відомого серіалу «Зоряний шлях» (Star trek), має волинське коріння. Його батьки Макс та Дора народилися і проживали в місті Заславі у тодішній Волинській губернії.

В 1913 році до США першим емігрував батько актора Макс, а у 1921 році до нього приєдналась мати Дора разом із п’ятирічним сином і старшим братом Леонарда – Мелвіном, який народився в Ізяславі в 1916 році.

Подружжя волинських емігрантів оселилося в Бостоні. Батько володів перукарнею, а мати працювала домогосподаркою. 26 березня 1931 року в родині народився син Леонард. Першими мовами, які вивчив хлопчик, був ідиш та англійська. Він здобув освіту в Бостонській англійській середній школі.

Леонард Німой в дитинстві. Фото з donovancrow.com

Леонард Німой з старшим братом Мелвіном

Ще з дитинства в нього проявлялись перші акторські здібності й батьки віддали його на уроки драми в Бостонський коледж. Там Леонард опановував ази акторського ремесла за методом Костянтина Станіславського. Паралельно, як більшість американських студентів, працював і заробляв собі на життя, продаючи пилососи.

Леонард вперше з'явився на сцені в постановці «Гензель і Гретель» у віці восьми років і продовжував грати в аматорських шоу, поки йому не виповнилося 18 років. У цьому віці він пішов з дому, щоб поїхати до Каліфорнії і там почати серйозну кар’єру актора. Після року, проведеного в Голлівуді, у віці 20 років отримав головну роль у фільмі Kid Monk Baroni.

Під час служби в армії США в 1950-х роках Леонард зустрів Сенді Зобер, яка в 1954 році стала його дружиною. У шлюбі народилося двоє дітей: Джулі (1955) і Адам (1956). В 1987 році подружжя розлучилось. Через рік Леонард одружився вдруге із Сюзан Бей, яка мала сина від першого шлюбу.

Леонард Німой з першою дружиною Сенді

Леонард Німой з дітьми

Леонард Німой з донькою

В тридцять три роки його долю змінив кастинг на серіал «Зоряний шлях», який зробив Леонарда знаменитим на весь світ. Образ героя Спока прив’язався до нього на все життя. Спочатку це дратувало актора. Він навіть написав книгу «Я не Спок», але з роками полюбив цей образ і видав іншу книшу під назвою «Я Спок». Серіал «Зоряний шлях» – це найдовший серіал в історії кіно (внесений до Книги рекордів Гінесса).

Паралельно із акторствомЛеонард займався професійно фотографією. У 1973 році відбулася його перша фотовиставка в галереї. Приблизно в той же час була опублікована його книга віршів «Ти і Я». За своє життя він написав одинадцять книг.

Леонард Німой в ролі Спока. Зображення з christandpopculture.com

В 1977 році Леонард Німой отримав ступінь магістра в галузі освіти. В 1987 році був удостоєний зірки на Алеї слави в Голлівуді. У вересні 2000 року Антіохійський університет відзначив Леонарда Німого званням почесного доктора гуманітарних наук за діяльність в пам’ять жертв Голокосту, а також за внесок у розвиток мистецтва та охорону навколишнього середовища. В 2003 році Леонард заснував благодійний фонд, головним завданням якого було заохочення та підтримка робіт сучасних художників.

Свою останню роль Спока він зіграв у 2013 в фільмі «Стартрек: Відплата». Леонард є дворазовим переможцем американської кіно премії Сатурн в галузі фантастики за 1987 та 2010 роки.

Його прощання з фанатами у Твіттері напередодні смерті в лютому 2015 року стало одним з найбільш популярних в історії соцмережі: «.. Життя подібне саду. У вас можуть бути прекрасні моменти. Але зберегти їх можна тільки в пам'яті».

Леонард Німой в ролі Спока. Зображення з christandpopculture.com

Леонард Німой прожив вісімдесят три роки, за які знявся в безлічі фільмів і серіалів, зокрема, в оригінальній «Місії нездійсненній» 1970-х років, був ведучим та телебаченні, записував музичні диски. Сьогодні його фотороботи можна побачити в експозиціях Музею імені Джуді Магнеса, художніх музеях Лос-Анджелеса, Нью-Йорка, Нового Орлеана.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Lodomeria (Тетяна Яцечко-Блаженко)

Коментарі