Kronika przeszłośći: 3 stycznia

Kronika przeszłośći: 3 stycznia
  1. Новина відноситься до:

«Ziemia Wołyńska», 4 stycznia 1931 r.

Lustracja Magistratu m. Łucka. Z ramienia władz administracji powiatowej Zastępca Starosty p. Kazimierz Sierakowski przy udziale roferentów Starostwa w dn. 18 grudnia br. przystąpił do lustracji Magistratu m. Łucka. Lustracja obejmuje działy poruczone Magistratowi, jak to sprawy wojskowe, obywatelstwa, karne i t.p. w zakresie których Magistrat podlega Staroście jako władzy administracyjnej i instancji.

Święta. Tegoroczne świeta Bożego Narodzenia obchodzono skromnie. Ruch przedświąteczny w sklepach był bardzo słaby, a prowincja wobec zasp śnieżnych nie dopisała. Kościoły jednak tak na Pasterce jak i na nabożenstwach podczas świąt zapełnione były jak niegdy może dotychczas wiernymi, którzy gorące zanosili modły do stóp Zbawiciela wiata o «Pokój ludziom dobrej woli».

Bal Wojewódzki. Staraniem Obywatelskiego Związku Pracy Kobiet odbędzie się na cele tego Stowarzyszenia dnia 7 lutego 1931 r. w sali recepcyjnej gmachu wojewódzkiego wielki bal reprezentacyjny, którego urządzeniem zajmuje się już dzisiaj specjalny komitet, przygotowujący cały szereg pierwszorzędnych atrakcyj i niespodzianek.

Łuck. Jeden z ostatnich balow karnawalowych w przedwojennej Polsce

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі