У Луцьку оновили фасад історичної пам'ятки

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини
  1. Новина відноситься до:

Будинок №31, що на вулиці Данила Братковського був зведений ще наприкінці 18 століття як сиротинець для дівчат «Ангеліка». За радянської влади приміщення віддали у житловий фонд. Нині тут – 13 квартир.

Мешканець будинку Антон Назаревич проживає тут вже 40 років. Каже, за цей час у приміщенні не робили ремонту. Внутрішні роботи у приватизованих квартирах жильці проводили власними силами. У грудні 2014 року лучани створили ОСББ «Монастирське», з того часу поміняли водопровід, зробили під’їзну дорогу. Сподівалися, що фасад історичної споруди осучаснять за кошти міського бюджету. Однак щоразу отримували відмови.

«Я проживаю тут 30 років. Коли у старе місто приїжджають туристи, завше приходять до нашого будинку. Нам було незручно за такий занедбаний фасад», – каже мешканка однієї з квартир Тетяна Узун.

Голова ОСББ Антон Назаревич вирішив звернутися в Офіс розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці«Тільки разом». Адже чув про проект «Сприяння розвитку ОСББ», був присутній на засіданнях «Школи лідера ОСББ». У рамках міської програми підтримки громадських ініціатив жильці подали на розгляд громадську ініціативу «Збереження та відновлення історичної та культурної спадщини міста», яка стала переможцем, - повідомляє прес-служба Фонду.

«Фонду було приємно було долучитися до цього проекту. Адже будинок – пам’ятка архітектури місцевого значення. Завдяки ініціативному голові ОСББ Антону Назаревичу фасад вдалося оновити», – зазначила Олена Оліфірович, керівник ОРК на вулиці Кондзелевича.

Отож, новий рік мешканці історичного будинку зустрічають із гарним настроєм. А наступного року мають намір попрацювати над вирішенням проблеми підвалу. Адже він заповнений водою, внаслідок чого на стінах завтовшки 1 метр з’являється грибок. За радянської влади проблемний підвал оглядали столичні фахівці. Однак зробити ізоляцію їм чомусь не вдалося. Але активні члени ОСББ «Монастирське» налаштовані рішуче і мають твердий намір довести розпочату справу до кінця.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі