З вересня ціни на електроенергію зростуть майже на 20%

Джерело: ТСН
  1. Новина відноситься до:

З першого дня осені, 1 вересня, українці платитимуть за один спожитий кіловат 45, 6 копійки. 

Подорожчання торкнеться усіх: і містян, і мешканців села, повідомляє ТСН.

Дискусія навколо нових тарифів розігралася не на жарт. Виробники електроенергії запевняють, що підвищення назріло вже давно, натомість експерти вважають нові цифри завищеними. Раніше за один кіловат споживачі платили 37 копійок, а з першого вересня за кожен використаний кіловат електроенергії доведеться викласти із кишені 45, 6 копійки. Цей тариф діє, якщо загальний обсяг використаної електрики за місяць не перевищив 100 кіловат. 

Для тих же, хто перевищує цю норму, діятимуть інші умови: якщо ви спожили від 100 до 600 кіловат - заплатите за кожен по 79 копійок. А тим, хто перевищив показник у 600 кіловат, доведеться платити по тарифу 1, 48 копійок. 

Колишній міністр житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко упевнений, що для переважної більшості українців нові тарифи на електрику є непідйомними. За його словами, чимало українців віддавали за комунальні послуги останню копійчину за старими цінами, а тепер їм підняли вартість кіловату та ще й понизили обсяг споживання найдешевшої електрики. 

«Підвищення б'є, насамперед, по цій категорії - 100 - 600 кіловат-годин. Раніше найменший обсяг дешевої електроенергії був 150 кіловат, тепер став 100.  І зараз жодна родина не поміщається в ці сто кіловат», - наголосив він. 

Натомість фахівці, аби хоч якось заощадити на електриці, радять вимикати із розеток усі прилади, які перебувають у режимі очікування, - телевізори, мікрохвильовки, магнітофони. Нагрівати воду у бойлерах уночі, коли діє знижений тариф та оcнастити оселю енергозберігаючими лампочками.  

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі