На Волині презентували книгу про унікальний світ Черемського природного заповідника

Джерело: Волинська регіональна дирекція НТКУ

«Земля Чірмуса і Оха». Таку загадкову назву має нова  книга про історію та унікальний світ Черемського природного заповідника. Це — перша в Україні спроба відтворення тисячолітньої історії не якогось древнього міста чи села, а –  болота й округи. Презентація  видання та зустріч із його цікавими авторами відбулась у Маневицькій центральній районній  бібліотеці. 

Історичне минуле Черемського заповідника бере почин із грудня 2001-го. Проте його територія, де розташований єдиний на Волині заповідник, своїм корінням сягає далекої минувшини. Це доводить автори книги про цю чарівну місцину Полісся – літописець волинського лісу, заслужений журналіст України Валерій Мельник. Протягом багатьох років він збирав цікаву інформацію та фотографував унікальний світ флори та фауни Черемського заповідника.

Головне, що переслідувало автора при написанні книги – бажання показати, що тих 3 тисячі гектарів, захованих у глушині волинських лісів Чірмуського болота, і та територія, що прилягає до них, була задіяна упродовж віків у європейському процесі.

Важливим доповненням характеристики природних ресурсів заповідника є екскурс у його давню і новітню історію, який для альбому зробила відомий на Волині історик і краєзнавець Олена Бірюліна.

– Завдання моє було – залюднити цю територію, ті села, які є найближчі до сьогоднішньої заповітної території, – розповідає пані Олена. – Вони є досить архаїчні, зі своїми назвами, з цікавими власниками цього кутка Волині. Коли я почала цікавитися з Валерієм Мельником – тут такі цікаві власники. Це найвідоміші волинські князі Острозькі, князі Сангушки.

Співавтором книги став і незмінний директор Черемського природного заповідника Степан Пащук. Радіє, що видання побачило світ у ювілейний рік створення заповідника. Каже, що за 15 років йому і його дружньому колективу вдалося зберегти і примножити зникаючі види флори та фауни. У цій місцині знайшли прихисток рідкісні птахи, зокрема, бородата сова, глушець і тетерук, інформацію про яких зібрано у виданні.

Книга написана для  найширшого читацького загалу. Тут знайдуть цікаві факти  школярі, науковці, краєзнавці. Представники влади, які фінансово підтримали це видання, відзначили його змістовне наповнення та привабливе оформлення. Кажуть, що такий альбом будуть із гордістю презентувати навіть гостям з-за кордону.