Будівництво 15-поверхівок по проспекту Волі у Луцьку назвали «деградацією»
«Деградацією проектної діяльності» вважає проект будівництва двох п’ятнадцятиповерхових будинків на невеликій ділянці зеленої зони навпроти гімназії №4 у Луцьку заступник начальника управління містобудування та архітектури.
Про це йшлося під час засідання круглого столу «Сучасний образ історичного Луцька: проблеми і перспективи» 11 листопада.
Заступник начальника управління містобудування та архітектури Ярослав Матвіїв, говорячи про можливе будівництво багатоповерхівок поблизу входу до Центрального парку та навпроти гімназії №4, зазначив, що під час розгляду плану зонування території Луцька міськрада ухвалила рішення про територію у межах вулиць Глушець та Паркової. На цій території є земельні ділянки у приватній власності колишніх депутатів Луцької міськради. Їх надали у власність до 2009 року, тобто, до моменту затвердження генерального плану Луцька. Зараз територію, яка, відповідно до генерального плану міста, є зеленою зоною загального користування, хочуть забудувати. Управління, з його слів, вирішило запустити справу в законне русло та дати дозвіл на розробку документації, обговорити питання з громадськістю.
На ділянці, відповідно до проекту, пропонують багатоповерхову забудову. Передбачена група багатоповерхівок поблизу входу у парк, а біля церкви ікони Холмської Богоматері вирішили побудувати два п’ятнадцятиповерхові будинки та низку допоміжних будівель, гаражів тощо. З його слів, міськрада вчинила неправильно, закріпивши пів гектара зеленої зони за Волинською єпархією для будівництва храму, всупереч негативним висновкам архітекторів. Будівництво дозволили усупереч генеральному плану. Посадовець зізнався, що не став би проектувати будівництво двох п’ятнадцятиповерхових будинків та «незрозумілих споруд» поряд з існуючою багатоповерхівкою. Відповідно до норм, з його слів, для таких будинків потрібна значно більша територія. Отже, проект він назвав «деградацією нашої проектної діяльності», зумовленою бідністю, яку відчувають архітектори, нехтуючи кодексом честі.
Посадовець закликав громадян писати зауваження щодо проекту, адже, якщо громада це проігнорує, вважатиметься, що проект успішно пройшов процедуру громадського обговорення.
Своєю чергою, краєзнавець Ігор Левчук зауважив, що церква побудована в зеленій зоні. Відповідно до генплану, там не передбачено будівель. Під час будівництва храму було декілька спроб відкрити кримінальне провадження, адже будівництво ведеться на території колишнього кладовища, що становить цікавість для археологів. Міністерство культури давало висновок про заборону будь-яких робіт без археології. З його слів, викопані могили вантажили в мішки для сміття, а священик особисто возив їх за місто автівкою. Роботи були зупинені, археологи почали проводити розкопки та знаходили унікальні знахідки. Невдовзі після цього на ділянці почали забивати сваї. Будівництво на могилах Ігор Левчук назвав блюзнірством. З його слів, представники церкви під час містобудівної ради пояснювали, що багатоповерхівками повинні розрахуватися зі спонсорами будівництва церкви.
За підсумками круглого столу підтримали резолюцію, у якій йдеться про неприпустимість багатоповерхового будівництва на схилах скверу біля Луцької гімназії №4. Також неприпустимою назвали забудову охоронних зон Державного історико-культурного заповідника, заплави річки Стир на вулиці Ковельській, 17, водоохоронної зони вулиці Глушець біля мосту села Рованці, будівництво багатоповерхівок поблизу входу до Центрального парку культури та відпочинку.