Володимир Лис зустрівся з майбутніми волинськими військовими. ФОТО
Найтитулованіший український письменник, володар численних премій, почесний громадянин Волині - Володимир Лис – зустрівся з вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Зустріч-лекція відбулася сьогодні, 10 листопада, бібліотеці-філії №4.
Вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою тепло та зворушливо прийняли гостя. Познайомилися з біографією Володимира Савовича Лиса. Задавали питання, цікавилися творчими планами письменника. Учні мали змогу придбати книги з автографами, зробити світлини з письменником.
Володимир Савович Лис народився в селі Згорани Любомльського району 26 жовтня 1950 року. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював в районних газетах Любомля, на Хмельниччині, Рівненщині, Херсонщині, в газеті «Волинь-нова», якій віддав майже три десятиліття.
Як прозаїк, драматург і публіцист є лауреатом обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, кавалер ордена численних премій Всеукраїнського конкурсу» Коронація слова» Найбільш відомі твори автора: романи « Острів Сільвестра», «Століття Якова», «Соло для Соломії», « Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї», «Маска», «Іван і Чорна Пантера», « Камінь посеред саду» та інші.
У 2015 році в Луцьку презентували грандіозну прем’єру вистави, створеної за мотивами роману Володимира Лиса «Століття Якова». А вже у вересні 2016 року на екрани вийшла епічна драма «Століття Якова» за однойменним романом-лауреатом літературної премії «Коронація слова» Володимира Лиса.
Цього ж року вийшов новий твір-роман Володимира Лиса « Країна гіркої ніжності».
« Для мене література-це насамперед порухи людської душі», - каже сам письменник про свої творчість.
Твори Володимира Лиса широко відомі в нашому краї і по всій Україні.
До слова, «Країна гіркої ніжності» увійшла у Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2015 та Дитяча Книга року ВВС-2015, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).