«Вогонь незалежності» з Волині повезли до Варшави
«Вогонь Незалежності» у вихідні прибув докафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку. Його традиційно запалюють від лампади на військовому кладовищі під Костюхнівкою. Потім харцери велосипедною естафетою везуть вогонь до Варшави.
Цього року велосипедна естафета «Вогонь Незалежності» відбувається уже вшістнадцяте. Траса пролягає такими населеними пунктами: Зґєж–Костюхнівка–Грубешів–Люблін–Островець-Свєнтокшиський–Радом–Варшава–Зґєж. Загальна її протяжність становить майже 700 кілометрів. Дорогою харцери передають вогонь представникам місцевої влади, харцерським і молодіжним організаціям.
11 листопада під час головних урочистостей із нагоди Дня Незалежності Польщі привезений із Волині вогонь покладуть на могилу Невідомого солдата у Варшаві.
Організатори й основні учасники цього заходу, харцери та інструктори загону «Зґєж» із Лодзького воєводства, 5 листопада запалили символічний «Вогонь Незалежності» від лампади на солдатській могилі в Польському ліску під Костюхнівкою. Це невелике село в Маневицькому районі на Волині – важливе місце для історії незалежної Польщі. Саме там у липні 1916 р. Польські легіони під командуванням Юзефа Пілсудського вперше воювали разом. У битвах із російськими військами полягли приблизно 2 тисяч воїнів, проте їхня кров пролилася недаремно: завдяки цій жертві стала можливою майбутня незалежність Польщі.
Велосипедна естафета, яка, починаючи з 2000 р., проходить щороку, – фактично продовженням давньої патріотичної традиції.
У міжвоєнний період краківська молодь у пам’ять про воїнів, які загинули за незалежну Польщу, організувала бігову естафету з Кракова до Костюхнівки. Там вони на кладовищі легіонерів запалили вогонь і доправили його до Кракова, таким чином символізуючи шлях Польських легіонів до вільної Польщі. Тепер естафета відбувається на велосипедах, її трасу щороку оновлюють.
6 листопада «Вогонь незалежності» привезли до Луцька. Символічна урочиста варта харцерів загону «Волинь», які цього року долучилися до естафети, вручила вогонь єпископу Віталію Скомаровському, ординарію Луцької дієцезії. Після меси в луцькому костелі Святих Апостолів Петра і Павла волинські харцери повезли вогонь до Здолбунова.