У Луцьку презентували «Книгу пам'яті» військовослужбовців

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини
  1. Новина відноситься до:

«Книгу пам’яті» військовослужбовців, які віддали життя, захищаючи територіальну цілісність нашої держави, презентували у Луцьку. Інформацію про полеглих героїв фіксували ще з 2014 року. Тоді в інтернеті створили електронну версію книги і вносили дані про солдатів, загиблих на сході України. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» посприяв організації презентації книги, - інформують у прес-службі Фонду.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: КРИВАВА ДАНИНА ВІЙНІ: ВОЛИНЯНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В АТО. СПЕЦПРОЕКТ ВН

Ніщо й ніколи не замінить Русланові Філіпчуку того, що забрала у чоловіка так звана АТО. А вона відібрала сина Ігоря, який героїчно загинув 14 серпня 2014 року в боях біля села Хрящуватого Луганської області. Підбивши ворожий танк, Ігор врятував багатьох побратимів та захистив позиції. У пам’яті близьких і друзів він назавжди залишиться доброю, життєрадісною та справедливою людиною.

«Дуже важко згадувати ті часи. Як кажуть, менше знаєш – міцніше спиш. Це сталося 14 серпня. Тоді було дуже спекотно, більш як 35 градусів. Мій син стояв на блокпості, він не проспав, а зміг зупинити противника, який підкрадався до наших вояків. Ті хлопці, які приїхали, залишилися живими завдяки Ігорю. Якби не він, усі загинули б», – пригадує батько загиблого «айдарівця» Руслан Філіпчук.

Презентована книга – це перший том видання про бійців, які полягли в АТО. У виданні зібрали інформацію про військовослужбовців із шести областей: Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської та Закарпатської. Тираж видання – 1200 примірників. Книгу дарують батькам загиблих. Частину примірників передали в міські бібліотеки та музеї.

«Мета видання цієї книги – зберегти пам’ять про те, що ці громадяни України загинули за її світле майбутнє, за наше життя сьогодні», – каже заступник директора Національного військово-історичного музею України Андрій Іллєнко.

Працівник Національного військово-історичного музею України Павло Нетьосов розповідає:

«Коли презентували видання в інших областях, не можна було стримати сліз. Близькі та рідні гортали сторінки та шукали інформацію про брата, чоловіка, дядька, сина. Тоді ми зрозуміли: такі книги потрібні українцям, адже вони мусять знати та пам’ятати тих людей, які полягли за світле майбутнє країни».

Пошуками та ідентифікацією тіл опікується ціла команда. Починаючи з 2014 року, вони були у гарячих точках та привозили звідти бійців. Зібрану інформацію про захисників держави публікували в електронному варіанті «Книги пам’яті». Зараз там оприлюдили відомості про 3180 бійців, які героїчно загинули в АТО. Пошуки людей та їхній опис тривають і дотепер.

«Ми ще у вересні 2014 року почали пошук загиблих на Савур-Могилі та в Іловайську. Робота не припиняється дотепер, так само оприлюднюємо інформацію про людей, які полягли на полі бою», – розповідає Павло Нетьосов.

Над першим томом видання працювали чотири місяці. Героїв своєї держави мають знати і дорослі, й діти, адже саме ці безстрашні люди віддали життя за мирне майбутнє нашої Батьківщини.

«Це надзвичайно важливе видання для Волині, для всіх наступних поколінь, тому що воно буде нести пам’ять про події, які відбуваються нині. Ми дуже розраховуємо, що політикам вистачить здорового глузду, аби якнайшвидше зупинити цю надуману війну, розв’язану свідомо», – зазначив заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Орест Маховський.

«Книгу пам’яті» невдовзі презентують у Житомирі та Ужгороді. Уже на початку 2017 року видадуть другий том, до якого увійде інформація про захисників з інших областей.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі